Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyibe kerül mostanság a...

Mennyibe kerül mostanság a nulláról beiskolázni egy első osztályost?

Figyelt kérdés

A nulla alatt értem, hogy íróasztaltól kezdve az ünneplőruhán át az utolsó számolópálcikáig.

nekem nincs még gyerekem de a sógornőmnek sok mindenben szoktunk segíteni a nehéz anyagi körülmények miatt és éppen most kezdi a fia az első osztályt. Egy íróasztalt már vettünk neki(k).

Gondoltam az iskolakezdésig szépen a fizetésekből próbálunk minél több dolgot megvenni.

A szuper gerincvédő iskolatáska gondolom olyan 30ezer körül mozog újonnan, de egyéb árakkal nem igazán vagyok tisztában.

Köszönöm ha segítetek, hogy nagyjából milyen összeggel számoljunk augusztus közepéig, hogy hogyan osszuk fel/be az összegeket.


2021. jún. 6. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy erre nem lehet egy konkrét számot mondani, mert nagyon széles a skála.

Lehet venni 5 és 40 ezres táskát is, kérdés hpgy kinek mire vagy igénye vagy keret rá. Ruha ugyanez, lehet zara kids meg f&f is, az ár merőben más lesz.

Az iskolaszereknél szoktak kapni mostmár egy listát, hogy mit kell beszerzni, amin manapság már nem csak annyi van, hogy 12színes ceruza, hanem konkrét márka is hozzá van írva. A márkával meg már eléggé meg van kötve az ember keze, max lehet keresni, hogy esetleg melyik boltban olcsóbb, néha ősszel még van ahol van kis akció is. Ha van valamilyen kapcsolat az iskolával, érdemes előre érdeklődni, hogy milyen lista lesz, hátha valahol még most nyáron letudtok csapni. Most covid miatt biztos vagyok, hogy jópár helyen vannak ilyen akciók, ha nem kiárusítás, akkor örül az ember ha spórolt egy kicsit. Annó én 12ezres fabert szereztem meg 3ezerért, mert az adott kisüzlet tönkrement.

Ha megvan az asztal akkor szerintem okos vásárlással (gyerek igényeit megkérdezve, de nem a legdrágábbat vásárolva) olyan 40-50ezerből kijön a sulis-tornás táska, iskolaszerek, könyvborítók, tornacucc és minden kis egyéb.

2021. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!