Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen online vagy hagyomán...

Egyetemen online vagy hagyományos módon konnyebb a vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

Tavaly szept-ben kezdtem az egyetemet, így nem tudom, milyen a vizsgaidőszak hagyományos, jelenléti oktatás formájában.

Tudom, egyetem és szakfüggő is, de véleményetek szerint melyik az egyszerűbb?



2021. jún. 8. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Hagyományos
Online
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Előre félek, hogy visszaállunk szeptembertől, így jelentősen könnyebben teljesíthetőek a félévek, utazni se kell, az online órák rögzítésre kerülnek, akárhányszor visszatekerhető, nézhető, a vizsgák meg... no comment. De jó is lenne legalább a kétharmadát így letolni és csak a végére visszamenni a terembe! Tőlem mehessen mindenki étterembe, kajálni, utazni, egyedül csak az egyetemet tartsák meg így online, ennyi a karácsonyi kívánságom! :D
2021. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Online sokkal könnyebb. Az én szakomon nagyon látszik, hogy az egymásra épülő tárgyakból a hallgatók javának gőze sincs az előző féléves anyagból. Ha szóban vizsgáztatnak, akkor meg megy a nyavalygás.
2021. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Valóban egyetem/szak/tanárfüggő, de szerintem elméleti tárgyakból a legtöbb helyen könnyebb az online. Persze ha szóbeli, akkor kb mindegy, de most az írásbelire gondolok elsősorban.
2021. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Ami szóbelis tárgy azt meg kell tanulni. Így a szórótárgyak megmaradtak. Főleg, hogy a számonkérések úgy lettek kialakítva, hogy használhasd a saját jegyzeted. (Na képzeld el, hogy milyen nehéz a zh ha a társaság felét ki kell buktatni úgy, hogy nézhetik a füzetüket)


De az ilyen 1-2-3-4 kredites tárgyakból így csak az tud megbukni aki tényleg sík hülye. Jó a Makro- és Mikroökonomia az más.

2021. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
1es, szívemből szóltál! Így legyen! Vírus ne legyen, de online oktatás igen!
2021. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen online egyszerűbb számomra, de még a szóbeli is, mert nálunk pl nem köteleznek arra, hogy mutassuk a képernyőt, úgyhogy én megszoktam nyitni a tételeket.

Most az más kérdés, hogy ennek értelme és haszna nem sok van, ha a tudásról van szó. Szégyellem magam, hogy őszinte legyek amiért rengeteget linkeltem, de legalább végre látom a képzés végét és úgyis lesz záróvizsga, amire keményen kell majd tanulni.

2021. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Annak sincs se értelme, se haszna, hogy bevágod a tételt, felmondod és 6 hónap múlva pont annyit tudnál belőle, mint előtte. Azt mondják, hogy így nem ér semmit? Úgy se.
2021. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
7es, milyen igaz!
2021. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Az első két online félévben online könnyebb volt, de a harmadik (most tavaszi) félévre már azért a tanárok kitalálták, hogy milyen rövid időkorlátú teszteket kell adni ahhoz, hogy véletlenül se lehessen kitölteni. :))
2021. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. 20 perces tesztek. :D
2021. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!