Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igénybe vetted az online...

Igénybe vetted az online oktatás -egyetemi- során más ember segítségét a vizsgához?

Figyelt kérdés

Pl. fizettél egy tanárnak, hogy vizsgázzon helyetted? Vagy írjon meg egy beadandót?


Ha igen, miért? Mennyi tágyból? Én ismerek egy két embert, ők gyakorlatilag pénzügyi érveket mondtak: olcsóbb így, mint tanulni és korrepetálásra költeni, mert így többet tudnak dolgozni.


2021. jún. 9. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Másik oldalról nyilatkoznék. Az online oktatás alatt vizsgáztam/zh-t írtam néhány egyetemista helyett matematikából. Online kameraképes vizsga volt ahol sokan vizsgáztak írásban és egyszer sem buktam le. Alkalmalként egy húszast kaptam.

Volt néhány középiskolás akiknek segítenem kellett a digitális dolgozatokban.


Nem vagyok rá büszke, de kellett nagyon a pénz.

2021. jún. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
OFF: Csak egy húszast? Én lehet feljebb raktam volna az árat ezért, mégis csak matek vizsga... ha már kellett valaki, ott úgyis nagy a baj, simán lehetett volna több pénzt is keresni vele.
2021. jún. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem üzleteltem ilyesmivel, nem fizettem senkinek és nekem se fizetett senki. De haverokkal/évfolyamtársakkal súgtunk egymásnak/elküldtük a megoldást stb. Szívességből barátoknak írtam 1-2 dolgozatot/vizsgát, de úgy, hogy közben ő is írta (mivel teljesen más a szak és lehet, hogy én nem tudom miről van szó). Volt, hogy a megszerzett pontjainak 80-90%-át én szereztem. Meglett a 2-es.
2021. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám. Vagyis egyszer igen, de az egy nagyon apróság volt. Egy programomnak a logója megtervezésénél vettem igénybe segítséget egy ismerőstől aki ért az ilyen grafikai dolgokhoz. Nyilván az én alapötletem alapján készült, de ezt bele is írtam a szakdogába, hogy igénybe vettem egy harmadik fél segítségét vélemény formájában és az alapján lett tökéletesítve.

A másik dolog az amire gondolni tudok ahol némileg megkönnyítettem a dolgom hagyományos rendszerhez viszonyítva, az az amikor prezentációt kellett adni, én pedig 2 monitort használtam és az egyiken nyilván látszanak a jegyzetek amit csak én látok ppt-on belül amikor vetítés módban van. Ha akartam volna, az egész mondanivalót csak felolvasom és csak az adott pontok vannak a dián. Persze ezt sem mondanám csalásnak, mert engedélyezve volt a jegyzetek használata, de így mégis könnyebb volt a helyzet, mert nem esik le senkinek hogy dolgokat olvasol, és azt hiszik hogy mindent bemagoltál annyira folyamatosan megy a dolog :D

Ezt a két apróságot leszámítva (bár ezek sem számítanak teljesen csalásnak) mindent tisztességesen végigcsináltam 😇

Persze nyilván elkalandoztam dolgokon, amikor kaptam egy random email-t egy beadandók elmészítésével foglalkozó cégtől, pont akkor amikor rengeteg mindent kellett egyszerre csinálnom, de egyszerűen nem tudnék úgy élni, hogy úgy kapok diplomát, hogy az nem 100%-ban az én munkám. (Jó mondjuk így sem 100%, mert voltak csoportos beadandók és durván lehúzták egyszer az átlagom a lusta csapattársaim a tárgynál de nah)

2021. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan volt, hogy nekem egy időpontra esett egy elővizsga és egy online zh, úgyhogy haverom megírta nekem a zht, amíg én szóbeliztem élőben az egyetemen.

De nem volt szó soha pénzről, amikor segítettünk egymásnak.

2021. jún. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 reálos tantárgyból is. (vagyis mindegy, minden tantárgyam reálos :D )


Az egyiket megirattam mással. Ez egy szigorlat volt, amit már 3x elbuktam és a félév közben teljesen feladtam, mert 1 év késéssel tanulni rá már nagyon nehéz volt, mindent elfelejtettem + a jelenlegi tárgyaim is húzósak meg 3 hétre ki is estem Covid miatt. Tehát nekem ezen az egyetemen a specializáció választás (tehát 1 év csúszás) és potenciálisan kirugás mullott.


Végül megírták 50 ezerért helyettem. Lazán megérte.


A másik tárgynál meg egy alattam járó srác segített (ezt is pótoltam. Lényegében csak ezt a 2 tantárgyat buktam el előzőekben). Ebből a tantárgyból szó szerint semmit sem tudtam, mert tudtam hogy segíteni fog és így 5ös lettem.


Viszont nem érzem rosszul magam, mert normál esetben ennél a tantárgynál kb 10% kap megajánlott 4-5 öst év közben, de ebben az évben az emberek kb 60-70%-a kapott. Tehát mindenki szétcsalta a tantárgyat. Konkréten közel 100 fős discord csoportban csinálták közösen a ZH-t ahogy hallottam, szóval sokkal rosszabbul éreztem volna magam, ha heteket ölök a tantárgyba egy 2-es esetleg 3-asért.

2021. jún. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# Vagyok. Meg persze minden egyes beandadót másokkal együtt csináltam, de mentségemre szoljon azokat önmagamtól írtam meg 5-re. Leginkább én segítettem másoknak és olykor az ő megoldásaikkal ellenőriztem le, hogy tényleg jól csináltam-e.
2021. jún. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy szaktársammal az előző két félévben nagyon sokat dolgoztunk együtt, jegyzetet cseréltünk, elmagyaráztuk egymásnak az anyagot, saját jól felfogott érdekünkben segítettünk egymásnak, így könnyebb volt túlélni.


Ha ez számít... ha nem, hát...


Egyébként az egyetemi haverokon kívül még ebben az évben is sokszor kértem nagyim segítségét. Gyerekkoromban is sokat segített a tanulásban, egyébként meg magántanár, és egyetemistákat is tanít, tehát ilyen fizika, műszaki rajz jellegű tárgyakban többször kértem tőle segítséget.


21F

2021. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!