Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én emelt szintű tagozatos...

Ha én emelt szintű tagozatos vagyok egy tantárgyból akkor nekem abból a tantárgyból kötelező emelt szinten érettségizni vagy lehet középszinten is?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy tudom, hogy nem. Nekünk ki kellett tölteni 11. végén (nyelvi előkészítős osztály) egy fakultációs papírt, még azon is rajta volt, hogy a bejelölt tárgyakból kötelező (alá volt húzva) az emelt szintű érettségi, mégis csak felmérés szintjén mozgott az egész. Úgyhogy szerintem nem kötelezhet erre senkit egy iskola, viszont ha jól tudom 2013-tól kötelező min. egy emelt a felvételihez (nem vagyok biztos a dátumban, mert én idén, 2010-ben felvételiztem a 480 pontos rendszerben).


Remélem, tudtam segíteni.


19/F

2010. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mehetsz középszinten is

te döntöd el, h miből, milyen szinten

de gondolom, h érdemes abból a tárgyból, amit emelt óraszámban tanultál

2010. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hogyha egy szakra nem kötelező az emelt szintű érettségi (azt hiszem 2013-ig nem kell) és mondjuk van nyelvvizsgád, akkor fontold meg, hogy középszintre menj! Saját tapasztalatból mondom, hogy nem csináltam emeltet, volt gyvt-m és nyelvvizsgám, így majdnem 440 pontot értem el, az aki "agyon emeltezte magát", annak a 350-et nem sikerült elérni, úgyhogy mérd fel a képességeidet, lehetőségeidet és azt, hogy mivel tudsz a legnagyobb "szakítani", de kalkuláld a rosszat is ugyanúgy bele.


19/F

2010. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak nyelvből kellett emeltezni, mert kéttannyelvű osztály voltunk.

Sztem máshol nem kötelező az emelt.

2010. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. aug. 26. 08:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Emelt szintű tagozat alatt a fakultációt érted, vagy gimnáziumi osztályt?
2010. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gimnáziumi osztály.
2010. aug. 31. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Van olyan ahol igen, ezt iskolája válogatja.
2010. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!