Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező termeszettudományból...

Kötelező termeszettudományból érettségizni annak is aki?

Figyelt kérdés
Tehát én most fogok érettségizni ebben az évben. Azt olvastam,hogy 2-3év múlva hozzák be ezt a törvényt. Én elmegyek okj-ra(2éves)és utána egyetem. Kell még külön leérettségiznem majd,hogy fel vegyenek az egyetemre vagy ez csak azoknak kell akik majd akkor fognak érettségizni?
2011. febr. 11. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értelek, akkor a nagy érettségire kívánják ezt bevezetni, amikor is az ember érettségi bizonyítványt kap és érettnek nyilvánítják. Ez különbözik az előrehozott és utólagos érettségiktől, amelyeken tanúsítványt adnak. Tehát ha már leérettségiztél, akkor azt nem kell megismételni. Amennyiben egy tárgy felvételi követelmény, de nincs belőle érettségid, akkor nyilván meg kell utólag csinálni, de ha nem követelmény, akkor nem.
2011. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is akartam 2 éves okj képzést az érettségi után de nálunk a fél osztály azért nem megy mivel utólag meg kéne csinálni.. ráadásul felsőfokon. mi legalábbis így tudjuk
2011. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt tényleg arról van szó, ahogy az első is írja, hogy az érettségi bizonyítvány kiadási feltételein akarnak módosítani.

Tehát ha te idén kikapod, akkor azt már nem vonhatják vissza, és ha nem felvételi tárgy a jelentkezési helyedre egy olyan tárgy, amiből nincs érettségid, akkor nem lesz gond.

Ez olyan, hogy most már kötelező a nyelvi érettségi a bizonyítványhoz, de nem mindig volt az, így akadnak olyan emberek, akiknek csak 4 érettségi tárgyuk van, persze van bizonyítványuk is. Nekik sem kell most emiatt újraérettségizniük.


Utolsó! Pontosan mire gondolsz?

2011. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(utolsó előtti)


felsőfokú érettségit kell tenni természettudományi tárgyból ha bevezetik.. erre gondoltam az előbb is :)

2011. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt nem fogják előírni. Csak az lehet, hogy külön kötelező lesz a természettudományos, meg külön az emelt, de attól még nem feltétlenül kell a természettudományosból emeltezni, lehet másból is.


Akinek meg van már érettségi bizonyítványa, annak utólag már nem lesz kötelező természettudományosból érettségiznie. Viszont emeltezni utólag is muszáj lesz, ha be akarsz kerülni valahova. Persze csak akkor, ha úgy vezetik be, ahogy eddig mondták.

2011. febr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!