Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem lehet a BME...

Mennyi esélyem lehet a BME mérnökinfón?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és lenne egy két kérdésem a szakkal kapcsolatban.

1.Először is 420 pontot értem el, ezzel mennyi esélyem van bejutni?

2.Informatika ismeretekből(szakmai) emelteztem és 83%-os lett, matekból 87%-ot értem el középszinten és arra gondoltam hogy nyáron elmélyülök az analízisban és próbálom felhozni magam. Mennyire kell félnem így az infótól, matektól? Mit érdemes mindenképp tudni matekból mielőtt elkezdődne a tanév?

3.A fizikám egy teljes káosz volt, mondhatni semmit nem tanultam középsuliban. Arra gondoltam hogy szerzek valamilyen forrást, amire épülhet a fizika és azt tanulgatom kicsit. Nagyon félnem kell a fizikától?

4.Vidéki vagyok és mindenképp egy kollégium mellett döntenék. Mi a tapasztalatok a kollégiumokkal kapcsolatban?

5.Mire kell különösen figyelnem az első félévben?

Köszönöm!



2021. jún. 15. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem 420 ponttal meglesz. A többi kérdésre sajnos nem tudok válaszolni. De az engem is érdekelne, hogy mennyire érdemes rátanulni az egyetemre nyáron. Én gazdinfóra megyek.
2021. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves mérnökinfós leszek szeptembertől.

1. 420-szal szerintem meglesz, nem kell aggódnod a felvétel miatt.

2. Analt nézd át, az jót fog tenni. Keress rá Tasnádi jegyzetére, abból fogtok tanulni, Anal 1-et és 2-t. Prog kemény lesz, főleg Czirkos nélkül. Infoc-t nézegesd. Azt meg is tanulhatod egyetem előtt, mert nagyon nagy szórótárgy szokott lenni, és sokat kell gyakorolni rá. Lesz még Digit (Digitális technika), de az nem vész, meglesz. Matekból jó lenne tudni deriválni és integrálni, legalább alap szinten. Még úgy is lesznek meglepetések Anal 1-ből, sőt még Anal 2-ből :D. Matek lesz még BSZ1 is (Bevezetés a számításelméletbe 1), ezt is átnézheted, de nekem ez jobban ment, kevesebb tanulással: cs.bme.hu/bsz1 Második félévben szintén ugyanezek a tárgyak lesznek kb., csak nem BSZ1, hanem BSZ2 lesz stb. :D

3. Fizikától félnék a legkevésbé. De attól még nem szabad elhanyagolni. Vigh Máténak szerintem most fent vannak Youtube-on az előadásai, azokat nézegesd, ennyi a tárgy :D Fizipédián nézhetsz feladatokat. https://www.youtube.com/watch?v=pOAazmndoDM&list=PLKbalQR9uZ.. Itt vannak Máté előadásai.

4. 420 pontra nem kapsz kolit, most leteszem neked az esküt. Szociális alapon érdemes pályázni, ha van: [link] Kb. ilyen lesz most is a szoc. rendszer. Vagy ha nem játszik a szociális pont, akkor albit vagy kénytelen keresni, vagy magánkolit.

5. Az ismertségek kialakítására, arra, hogy gólyatáborba jelentkezz, és hogy ne maradj le semmivel, tanulj folyamatosan, állandóan. Aki lemarad, azt nem hogy megvárják, hanem még bele is tapossák a földbe :( De közben meg barátkozz, mert barátok nélkül is meghalsz, és sokat tud segíteni egy baráti kör. A villanykaron jó közösség van, kb. mindenki kedves, csak tudj eltekinteni a virslipartitól :(


Remélem, tudtam segíteni :D Ha még kérdésed van, írj nyugodtan! :)

2021. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a nyaradat matekozással akarod tölteni, akkor csináld bátran, bár én ezen nem annyira stresszelnék... Majd jön a szeptember, akkor elkezditek nulláról.


Én a helyedbe inkább arra fordítanám a nyarat, hogy programozni tanulnék... kihasználnám, hogy rengeteg összefüggő időm van -- na ilyen nem igazán lesz szorgalmi időszakod alatt... Tanulj meg egy programnyelvet rendesen, tanulj objektumorientált programozást, esetleg kezdj el algoritmusokat tanulni, és építs valami saját projektet... egy mérnökinformatikusnak nagyon hasznos például C++ nyelven megtanulni, és azzal jó sokat el lehet bíbelődni...

2021. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*helyedben
2021. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Most nem érek rá, de azért írom ezt a kommentet, hogy később ne felejtsek el bekommentelni pár linket meg tanácsot.
2021. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
#5, ott van jobb fent, hogy "Figyelt kérdés"! ;)
2021. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
6. De ahhoz a figyelt kérdések fülre kell kattintani. Én is inkább hozzászólok, hogy a megválaszoltakba kerüljön. 😁
2021. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!