Egyetem váltás?

Figyelt kérdés

Egy másik egyetemre szeretnék menni más szakra. De mindenhol azt olvastam hogyha át is vesznek önköltséges lesz.

Ez elég kiábrándító.

De mi van akkor, ha felfüggesztem a jogviszony szerződést a mostani egyetemmel, teszek még egy emelt érettségit (már van egy emeltem, de még egyet kell tennem mert egy másik emelt tantárgyat fogadnak el) és utána beadom a jelentkezésemet a cél egyetemre nulláról indulva?

Ilyenkor nem egyenlő lennék azokkal akik most jöttek ki a középiskolából?

Vagy még ígyis csak önköltségesre vennének fel? 😕


2021. jún. 16. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan mely szakokról van szó?
2021. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha oda más emelt érettségi kéne, akkor alapból átvenni sem tudnának, ha más szakra akarsz menni, akkor azt csak bizonyos kereteken belül tudsz mozogni (mondjuk kereskedelem és marketingről pénzügy és számvitel lehet, de alkalmazott közgazdaságtan nem).


Újra kell felvételizned, ilyenkor beadod a jelentkezésed nulláról, felvehetnek államira is és ha van releváns tantárgyad, azt elfogattathatod, így nem kell majd teljesítened.

2021. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen belül át tudsz váltani másik szakra, más egyetemre át tudsz menni azonos szakra, de a kettőt egyszerre csak nagyon nagyon ritkán (inkább soha) tudod megtenni, főleg hogy hiányzik egy emelted ahhoz a szakhoz. Újra kell érettségizz, majd felvételizz és mehet minden nulláról.
2021. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a segítséget!

A lényeg hogy nem indulnék hátránnyal, még ha nulláról is megyek.

2021. jún. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!