Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezzek a Tanítsunk...

Jelentkezzek a Tanítsunk Magyarországért 2 mentorprogramba? TAPASZTALAT érdekel!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap estig lehet beadni a pályázatot a tm2-re. Napok óta rágom magam, hogy beadjam, ne adjam, lehetőséget veszek-e el magamtól. Kérem, majd olyanok írjanak, akik részt vettek ebben és vannak tapasztalataik!!

- Egyetem mellett dolgozom nagyjából 2 éve, havi legalább 100-120 órában. Ténylegesen mennyi időmbe kerül ez?

- Mennyire van lehetőségem korombeliekkel(!) ismerkedeni, kapcsolatot építeni? Olvastam, hogy lesz ilyen tábor, az mennyire szól kapcsolatépítésről?

- Mennyire vészes az adminisztráció, beszámoló készítés? Hajam égnek áll, ha erre gondolok, hogy fogalmazásokat kell írnom hetente.

- Mennyire elég ez a havi 10.000-res büdzsé? Mennyire tudtál vele gazdálkodni?

- Mennyire szorítanak korlátok közé a koordinátorok, mennyire monitorozzák a mentor-mentorált kapcsoltot?

- Mennyire égtél ki a végére?


Itt a legfőbb szempont a munka, hogy bírni fogom-e a kettőt egybe.

Nagyjából ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem. Bármilyen pozitív-negatív tapasztalatot nagyon szívesen fogadok!

Nagyon köszönök minden választ.



2021. jún. 20. 08:50
 1/2 anonim válasza:
100%

Én is benne vagyok a programban, és én nagyon élvezem.

1.Azért igen, kell egyfajta összeszervezés az egyetem, munka és a program között. Nekem több ismerősöm is csinálja munka mellett, de ez attól is függ, hogy mennyire tudod összeszervezni ezeket. Mellesleg nincsen kötelező jellegű heti látogatás, az csak ajánlott. Csinálhatsz olyat, h egy hónapban 3 napot a gyerekekkel töltesz, a többit meg mondjuk a munkára szenteled. Ezt nem szokták ajánlani, mert a közted és mentoráltad között kialakuló kapcsolat eléggé felszínesre alakulhat, de van ilyen opció is.

2.Nagyon is tudsz ismerkedni, viszont ez is eléggé társaság/ember függő. Volt, akivel nem lehetett barátkozni, de nálunk most kialakult egy nagyon jó társaság. A legidősebb mentor 30 éves, de mentalitásra nagyon egy húron pendülünk. Fél év alatt odáig jutottunk el a mentorokkal, hogy egymásnak szervezünk szülinapi bulikat, sőt, most nyárra közösen tervezünk lemenni a Balatonra 3 napra, és nyár végén a Fishing on Orfűre egy hétre😃. Mellesleg mostmár közös kocsmahelyünk is van 😉

3.A fogalmazás írását kicsit szigorúbban veszik, de azzal is lehet csúszni. Viszont tényleg, minden alkalom után kell írni egy-egy beszámolót. Az oktató azt szeretik, ha bőven írsz a fogalmazásokban, de tapasztalatok alapján sokan vannak úgy, hogy az eseményekről 3-4 sort írnak. Tehát nem kell regényeket írni. + a beszámolókhoz kell csatolni képeket is (de azokat se veszik komolyan, ha elfelejtettél fotózni, becsatolhatsz mások által készített képeket is, vagy egy korábban készültet).

4.Most, a vírus alatt nagyon felgyült a gyerekekre fordítandó pénz. Konkrétan ott tartunk, hogy nem tudjuk, mire költsük. A feloldások előtt azért könnyebben tudtuk beosztani. Pl. :szerveztünk kézműves foglalkozásokat (fonás, karácsonyi koszorú készítés, stb.) Ilyenkor sok megy el az alapanyag beszerzésre, és a nassolni valóra. Továbbá el lehet menni a gyerekekkel kirándulni, olyankor is el lehet költeni egy csomó pénzt. Mellesleg a kapott ösztöndíjnak csak a negyedét kell gyerekekre fordítani, a többi zsebben landol 😊

5.Egyáltalán nem monitoroznak, sőt, azért vannak, hogy segítsenek. Persze az ő feladatuk is meg van határozva, hogy kérdezzek a mentor-mentorált kapcsolatról, hogy miket szoktatok csinálni, stb. De nem akadéskoskodnak, vagy kötekszenek, csupán azért vannak, hogy tanácsokat adjanak.

6. Ez meg szerintem suli függő. Én Dányon vagyok, 14 éves cigány fiúknál. Nem egyszerű a mentorlásuk, de a mentorok, a tanárok, és a koordinátor is segítőkészek, és lelkesítenek minket. Én nem égtem ki, sőt, ott tartunk, hogy a gyerekek már most várják, hogy újra láthassuk egymást a nyári szünet után. A mellettünk lévő településen, Bagon ha jól tudom 13 mentorból csak 1 folytatta a mentorálást. Tehát szerintem nagyon környezet függő, inkább azon múlik, hogy mennyire befogadó a suli, sem mint milyenek a gyerekek (mert ha megtaláljátok a közös hangnemet, akkor egyik gyerekkel sem lesz szörnyű a mentorálás 😃). Saját esetemben csak Dányt tudom ajánlani, de persze bármelyik településre is osztanak be, a fő, hogy kihozd magadból a maximumot.

2021. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!🥰 írtam privit! 😇
2021. jún. 20. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!