Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosok! Ti hogyan tanultatok?

Orvosok! Ti hogyan tanultatok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy vettem egy orvosi tankönyvet, de egy szót sem értek belőle és még csak utána se tudok nézni a szavak jelentésének. Hogyan lehet tanulni így?

2021. jún. 24. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanar, magyarazat, ugy minden nelkul akarsz nekiallni meg nyaron valamelyik targynak?
2021. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen.
2021. jún. 24. 10:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vettél egy orvosi tankönyvet? Melyiket? Sok-sok alapozó tárggyal indul az orvosi egyetem.
2021. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Annyi előtanulmány kell (biológiai és kémiai, latin nyelvi ismeretek), hogy mire oda kerül az ember, ez már nem okozhat gondot.
2021. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Langman
2021. jún. 24. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon előre szeretnél tanulni, a Funkcit kezdd el olvasni, és az anat atlaszt nézegesd. Addig a Langman kínai lesz.
2021. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az alapoknál kezdve: anatómia, szövettan, kémia, biofizika, biokémiai, élettan, kórélettan,…

Ezek legalább közepes ismerte teljesen nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy megértsd, hogy mit olvasol. Hiába keresed ki az összes idegen szót, mert a folyamatokat és összefüggéseket nem fogod látni/ érteni.

2021. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Uh tényleg ne a Langmannal kezd. Nekem még akkor is magas volt, amikor már levizsgáztam belőle. Ha van jó gyakvezed az elmagyarázza a lényeget és úgy sokkal fogyaszthatóbb a Langman is.

Az anatot el lehet kezdeni a csontoknál vagy végtagoknál a sobottabol. Vagy a kémiát, biofizikát, mert gondolom ezekből már van meglévő alapod.

De nem érdemes előre tanulni még szerintem..

2021. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Pihenj inkább.. utolsó szabad nyarad, élvezd ki, ezután minden szívás lesz. Egyébként alaptudás nélkül nem fogsz tudni megtanulni semmit se magadtól. A klinikai tárgyaknál lesz majd akkora alaptudásod, hogy bátran, magadtól neki tudj ülni tanulni és felkészülni vizsgára oktatói segítség nélkül.
2021. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvosira jelentkeztél és izgalmadban tanulsz... Ne tedd! Pihenj a nyáron, élvezed a semmittevést, csinálj programokat barátokkal és a családoddal, fogsz még annyit tanulni, hogy rosszul leszel.

Másrészt nem lehet csak úgy belecsapni a lecsóba, nem véletlen nem érted. Fel kell építeni az alapokat is. Én is csak néztem első anat órán, hogy semmit nem értek, mi lesz itt. 😆 Ha nagyon akarsz tanulni, akkor #6 leírta mivel lehet próbálkozni.

2021. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!