Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, akik nem szerett...

Egyetemisták, akik nem szerették a távoktatást, ti hogy vészeltétek át, hogy ne legyetek depressziósok?

Figyelt kérdés
Elsősorban csak azokat kérdezem, akik nem szerették a távoktatást. Én novemberben hazaköltöztem, azóta itthon vagyok. Majdnem minden napomat itthon töltöttem, főleg a vizsgaidőszakban, de még szorgalmi időszakban is és alig találkoztam bárkivel is. Ez egy ideig elment, pont eddig, de ha szeptemberben is távoktatás lenne, én szerintem begolyóznék. Nem tudom ezt hogy lehet ép ésszel bírni, hogy majdnem egy évig nem ér semmi inger csak otthon ülsz egész nap, hallgatod az órákat és tanulsz.

2021. jún. 27. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ebbe a csoportba tartozom. Amik segítettek átvészelni:

1. A családommal töltött idő

2. Szeretem azt, amit tanulok, így valamennyire motivált maradtam. Annyira mindenképp, hogy ne adjam fel a szakot.

3. Igyekeztem találkozni az otthoni barátaimmal.


Most hogy végeztem a vizsgákkal visszaköltöztem az egyetemhez dolgozni. Így valamennyire tudok találkozni az ottaniakkal.

2021. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a távoktatás nagyon bejött. Mindent felvettem a jövő évből, ami nem volt ráépülős, így kb. állandóan tanultam, nem volt időm "unatkozni" itthon, szinte meg sem éreztem, hogy "be vagyok zárva". Igaz, a vizsgaidőszak végére teljesen kész voltam, de nagyon motivált, hogy jövőre mennyivel lazább lesz minden. Jövőre meg a tárgyaimnak a fele már megvan, a maradék időben elmegyek gyakorlatra. (Amire most úgysem lett volna lehetőség)
2021. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Elkezdtem sportolni, a kajára odafigyelni. Ez amúgy is nagyon rám fért, de így adott plusz egy elfoglaltságot, amit szerettem is. Szerencsére a szobatársaimmal nagyon szoros maradt a kapcsolatunk, napi szinten beszéltünk, illetve sokszor videochateltünk is. Nagyon gondolkodva is nagyjából ez a kettő jut eszembe, kis híján én is begolyóztam egyébként. Ki is égtem szinte teljesen a tanév végére.
2021. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok mint te, november óta itthon, és szintén nehezen bírtam a távoktatást. Nekem az segített hogy lefoglaltam magam, felvettem több szabvált, bejártam az online órákra, többet tanultam mint a hagyományos oktatás alatt. Plusz próbáltam a szabadidőmben lefoglalni magam, új nyelvet tanulni (nem sokra jutottam😃), heti többször edzeni, és több időt tölteni a családommal. Abból az egy okból örülök a távoktatásnak, hogy jobban összehozta a családot, az utóbbi években sajnos nem sokat beszéltünk és találkoztunk, szóval nekünk az utóbbi hónapokban nagyon feljavult a kapcsolatunk.:) A barátaimmal sajnos csak nagyon ritkán tudtam találkozni, de online sokat beszéltünk és tervezgettük, hogy miket fogunk csinálni ha véget ér ez a rémálom, sokat segítettek ezek a beszélgetések is. Amikor pedig már kezdtem kiégni és elfogyott a motivációm, akkor sorozatokkal és könyvekkel próbáltam terelni a figyelmem a valóságról, de ez is csak átmeneti megoldás volt. Úgyhogy most én is abban reménykedek, hogy ennyi volt a távoktatás, és szeptembertől már jelenlétivel vagy hibriddel megyünk tovább.
2021. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!