Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a passziváltatás?

Hogy van ez a passziváltatás?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógia levelező szakot kezdek szeptembertől, de mellette tanulok és dolgozom is. Az első félévet mindenképp szeretném megcsinálni, reményeim szerint a másodikat is, de ha nagyon besűrűsödik akkor lehet passziváltatnék. Azt tudom, hogy két félévet lehet egymást követően maximum passziváltatni. De nem értem, hogy amúgy ha nem két passzív félév jön egymás után akkor lehet többet?

Tehát mondjuk, azt mondom, hogy a második félévet passziváltatom, utána a következőn aktív vagyok, azután megint passzív vagyok. Nem ez lenne az ideális, de jó lenne tudni mik a lehetőségek. Köszi!



2021. júl. 3. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, nem csak két passzív féléved van. Nem tudom melyik egyetem, meg kellene nézni az egyetemed szabályzatában. Nálunk (SZTE) ez úgy van, hogy a passzív féléveid száma összesen nem lehet több, mint a képzésed ideje, de osztatlan szakokon is maximum 6 félév. Tehát pl. 6 féléves a szakod, akkor van 6 passzív féléved is, ha 7, akkor 7. De egyszerre (egymás után) maximum két féléved lehet passzív, a harmadik passzív félévednél először figyelmeztetnek, hogy állítsd aktívra és ha nem állítod, akkor megszűnik a jogviszonyod (kirúgnak).
2021. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!:)
2021. júl. 3. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!