Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A technikum emelt szintű...

Sajtos97 kérdése:

A technikum emelt szintű érettséginek számít?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk elvégzem a körmendi rendvédelmi technikumot, akkor az emelt szintű érettséginek minősül és azzal felvennének az NKE-re? (Azt most ne nézzük, hogy mennyi pontom van. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezt elfogadnák-e emelt érettséginek)


Innen van az ötlet: [link]



2021. júl. 6. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cikk azt írja, hogy ezt jövőre vezetik be, szóval max 2025-re végezhetnél a technikummal, és igen, akkor majd el fogják fogadni, mint emelt érettségi.. bár kitudja addig mi lesz még, az még 4 év.
2021. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleszólni, de azért megteszem :D


Nem tudom, hogy melyik NKE szakra mennél, de nem lenne egyszerűbb letenni 1-2 tárgyból az emelt érettségit ahelyett, hogy x évet "elpocsékolnál"?

2021. júl. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem és én hülye, nem raktam emeltet semmiből, pedig sikerült volna.. olvastam, hogy van ilyen szintemelő érettségi, de arról nem találtam semmit, hogy ez mennyibe kerül és hol tehetném. Ha kedves 2-es válaszoló tájékozott ilyen téren akkor privtában megbeszélhetnénk. (Természetesen, ha más tud valamit ezzel kapcsolatban, akkor azt úgyszintén megköszönném)
2021. júl. 7. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kormányablak, vagy akár a régi iskolád. 40 E Ft egy emelt érettségi, ha jól tudom.

Mivel te már érettségiztél, így csak 1-2 éves képzést tudnál elvégezni, ami nem számít emelt érettséginek, hanem külön kell egyet tenned.

De ha egy rendvédelmi Okj-t végzel el, és pl a szaknak megfelelően, rendészeti ismeretekből (vagy nem tudom a pontos nevét) teszel emeltet, abban az esetben ingyenes.

Én pl egy 2 éves gyakorló ápoló szakot végeztem el, így én egészségügyi ismeretekből idén ingyenesen tehettem emelt szintű érettségi vizsgát.

2021. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Idén nekem 42ezerbe került az emelt angol érettségi (közép már volt) szerencsém volt, hogy azt elfogadják beszámítható tárgynak.


Én is azt ajánlom, hogy keresd meg az volt iskolád, és kérd, hogy segítsenek/esetleg még kormányhivatalnál tudsz jelentkezni.

2021. júl. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó (vagy bárki aki tudja)

És ez csak 1 vizsgából áll, vagy rendesen be kell járni? (Gondolom csak vizsga) Mert úgy tenném le, hogy közben párhuzamosan végzek egy másik szakot és így nem tudnék bejárni az emlet érettségi miatt.

2021. júl. 9. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettségi esetében nem vagy köteles sehova sem bejárni, majd csak a vizsgára.

De ha elvégzel valamilyen szakmát, OKJ-t, technikumot, oda köteles vagy bejárni, mert kontakt oktatás van. Esetleg megoldás lehet az esti tagozat, ahol általában hetente egyszer van csak oktatás.

2021. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!