Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudok elhelyezkedni...

Miért nem tudok elhelyezkedni vidéken pedagógusként? Ezek szerint a tanárhiány csak Pest megyére korlátozódik? Ennyire meghozta a lelkesedést a fizetésemelés sokaknak?

Figyelt kérdés

máj. 1. 13:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz vidék alatt, milyen végzettséged van? A környékünkön állandóan keresnek tanárokat
máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
lépj be tanáros csoportokba és ott hirdesd magad. Szaktól is függ a kínálat.
máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az mondjuk, lehet gond, ha egy szakos vagy, és az is éppen kis óraszámú.
máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megye, milyen szak(pár)?
máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Pontosabban hol és eddig hogyan próbáltad?


Nálunk a környékben lévő megyékben mindenhol keresnek tanárokat és az iskolákban ahol van ismeretségem ott több emberről is tudok akik készülnek felmondani.


Nem tudok arról, hogy megoldódott volna a probléma.


Én arra tippelnék inkább, hogy hogyan rész lesz a problémára a válasz.

máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Én azt látom, hogy az iskola hivatalosan kiteszi a hirdetményt, hogy ilyen-olyan szakos tanárt keres, de aki jelentkezik, azt elutasítják/ el sem olvassák a jelentkezését. Ezt amiatt van, mert mondjuk Mari néni, a 42 éve, még nyugdíj mellett is tanító nénike, aki az igazgató családi jóbarátja olcsóbb az iskolának, mintha felvennének egy normális tanárt. Viszont a tankerület és a szülők követelik, hogy vegyenek fel végre egy épkézláb szakos tanárt. Hogy az igazgató továbbra is csücsülhessen a pocsolyájában, ezért falból kiírja a hirdetményt, de a beérkező jelentekők "sajnos nem felelnek meg" kategóriában landolnak a kukában.

A mi falunkban egy teljes felsős tanári kar van "szabadon", és tanítanánk is szívesen a helyi iskolában, de mi nem vagyunk a jelenlegi igazgató haveri körében (szülőként kifejezetten utáljuk az igazgatót), ezért nem is jelentkezünk a hirdetésekre. Az én évfolyamomban (2002) annyi tanár végzett, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Tanár végzettségű ember dömpingben van Magyarországon, csak éppen a fent említett kisebb porszemek a gépezetben megakadályozzák, hogy tanítsanak is. Amikor végeztem, akkor éppen kirúgdosták a tanárokat, nem volt állás, átképeztük magunkat, és sikeresek lettünk abban. Aztán családalapítás. de most, hogy a legtöbbünknek már iskolás a gyereke, szívesen mennénk vissza a pályára, ha lehetne.

Én azt mondanám, hogy menj el pedasszisztensnek, vagy napközisnek első körben. Utána nézd meg, hogy egyáltalán mi van odabent az iskolában, aztán döntsd el, hogy akarsz-e ilyen közösségben tanítani, létezni? Kontraszelekció van, könyöklés, taposás, felfelé nyalás, a gyerekek érdekei a legutolsó helyen. Nekem ez nem jön be, nem tudnék így létezni. Maradok "kint". Neked sok szerencsét!

máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nálunk például hallgatókkal és nyugdíjasokkal "oldották meg" a tanárhiányt, egy vidéki gimiben.


Én a helyedben konkrétan kinéznék iskolákat és személyesen érdeklődnék, vinnék be önéletrajzot (persze a végén majd a tankerület dönt, de az iskola ad ajánlást)!

Pont jó időben van, mert nyáron szoktak a felmondások lenni. Szeptembertől tuti lesznek felszabaduló helyek.

máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem jól keresel. Az iskolákba nem úgy lehet bekerülni mint a többi helyre, max papíron.

Hogyan keresel állást?

máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bújom a közigállást, ahol a megyében nincs semmi. Csoportba posztoltam, ott sem válaszolnak. Leadtam vagy 8 suliba az önéletrajzom, vagy nem kell ember, vagy nem válaszolnak. Van, ahol óraadókkal oldották meg, az jó nekik. Van, ahol majdnem egy éve kint van a hirdetés, de nem aktuális, már betöltötték.
máj. 8. 18:24
 10/22 A kérdező kommentje:
Ja és kétszakos vagyok (nem alacsony óraszámú a szakpárokkal).
máj. 8. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!