Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egy befejezetlen főiskolám...

Van egy befejezetlen főiskolám, ahol már csak az államvizsga hiányzik, nem engednek át a tanárok. Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Túl sok időt, energiát, pènzt tettem bele. Mit tehetek ilyenkor? A tőlem telhető felkèszülèst jelentettem. Arra is gondoltam h talán nem vagyok nekik szimpatikus vagy ilyesmi. Járt már így valaki? Mit lehet tenni ilyenkor?

2021. júl. 6. 17:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy nem engednek át a tanárok? Hányszor voltál államvizsgázni?
2021. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Tanulni. Azt lehet. Sokat.


Ha pedig jogtalanul járnak el veled, dékánnak lehet jelenteni és másodmeghallgatást kérni.

2021. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát már legalább 4x 5x. Az ő rèszükről nem jogtalan.. Más is volt már így csak nehezen dolgozom fel. Lehet h tènyleg ennyire nem vagyok alkalmas..
2021. júl. 6. 17:31
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Lehet. Írd össze, hogy mi nem volt megfelelő a 4-5 alkalom alatt és keress egy szaktanárt , akivel ezt egyeztetni tudod. Ez már nem véletlen, valamit nem jól csinálsz.


Melyik kar/szak ez?

2021. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egèszsègtudományi kar, ápolás rèsze.
2021. júl. 6. 17:39
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Két dolgot tehetsz:

* Otthagyod, és csinálsz valami mást.

* Nem adod fel, hanem a következő félévben felkészülsz újra. Akár munka mellett is.

Te döntesz.

2021. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik fordulónál már bizottság vizsgáztatott, nem?
2021. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem, olyan volt mint a többi. 4 rèsze van + a szakdoga ami nekem megvan. Akkor sikeres az államvizsga ha a 4 rèsz sikerül. Ha pl a 4ből 2 sikeres 2 nem, akkor a következő fèlèvben újra mindenből kell vizsgázni, tehát a sikeres rèszeket is újra, úgy mintha nem sikerült volna.
2021. júl. 6. 18:51
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Válts intézményt! Azonnal!
2021. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vodafonelive ***** válasza:
66%

Szia, én ismerek olyat aki mérnöki képzésen eljutott az államvizsgáig, az államvizsga tantárgyakból kettessel átment és a szakdolgozatát nem tudta megvédeni és megbukott(a bíráló is kegyelem kettest adott annyira nem volt jó pedig maga írta de a tanárok hozzáállása abban az intézményen a szakirányon kritikán aluli(tudom, mert én is ott végeztem csak MSc-n)).

Államvizsgán a tanárok azt mondták, hogy javasolják engedje el a szakirányt és csináljon mást. (gondolom következő alkalommal is megbuktatták volna)

Ez mit jelent pontosan? Mivel volt államvizsgán már abszolvált a státusza, nem tud más szakirányos tárgyakat felvenni, nem számít egyetemi hallgatónak, nincsen kiút ha átállították a státuszodat neptunban. Milyen módszere maradt? Újra kell érettségiznie, mert már kell az emelt érettségi kötelezően és csak úgy tud bejutni a suliba, igen ám de az emelt matek meg teljesen más egy felsőoktatási matektól...

Végeredmény az lett, hogy abbahagyta, ha egyszer bejut újra akkor mindent akkreditál és egy új szakirányt csinál végig és csak azok a tantárgyai lesznek semmi más plusz egy teljesen új szakdolgozat.

Szomorú történet a Tied és ismerősömé is de sajnos LÉTEZIK és igen is megbuktatják az embert. Ráadásul Te főiskolai képzésben vagy, ami már 2005 óta nincs is, ami azt jelenti, hogy újra jelentkezésnél lehet el sem fogadnák a régi tantárgyaidat. (bár ki tudja)


Amit meg előttem is írtak, elvileg a 3.-nál már bizottság van, ez kb. olyan, mint az utolsó vizsgalehetőség amikor kérheted a dékánt, hogy más vizsgáztasson, mert igazságtalan de azt 1x lehet ellőni. Negatívan hat a kommentem, de sajnos létezik ilyen, itt a gyakorikérdéseken olvastam, hogy a mentőtiszti képzés is tökre nehéz, csúsznak és az államvizsgán ugyan olyan örömmel húzzák meg az embert, mint a sima tárgyaknál.

2021. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!