Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtörténhet, hogy egy iskolas...

Megtörténhet, hogy egy iskolaszövetkezet hallgatói jogviszony igazolás nélkül dolgoztat valakit diákként?

Figyelt kérdés

Vagy ez teljességgel lehetetlen, mert 100% kibukik az adóbevallásukkor az eset?

Vagy a másik szélsőséges eset, mikor a diák hamis hallgatóit ad le és az igazolványára beszerez egy matricát, akkor mi történik/het?

Amennyiben ez kiderül, milyen büntetéssel járhat a hallgató, illetve a szövetkezet számára(az első esetben)?


(Mielőtt bárki nekem állna, hogy milyen dolgokra készülök: most kezdtem dolgozni egy iskolaszövetkezeti irodában és fontos lenne tudnom pontosan a dolgokat)


2020. jan. 28. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A diákigazolvány elég, nem kell hallgatói jogviszony igazolás a diákmunkához. Ettől függetlenül van olyan szövetkezet, amelyik kéri.


A diákszövetkezet nem nyomozó hatóság, nem vizsgálja és nem is tudja vizsgálni azt, hogy a bemutatott diákigazolvány, jogviszony igazolás eredeti-e vagy sem.

Ezeket minden esetben fénymásolják és a diák személyes anyagához teszik.

A szerződésben pedig benne van, hogy a diák nyilatkozza, hogy nappali tagozatos diák. Ha ezzel trükközik, akkor az az ő felelőssége.

A diákszövetkezetet emiatt nem büntetik. Persze az más helyzet, ha nem kértek diákigazolványt vagy direkt csalni akartak.

2020. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De valamilyen adóbevallásban csak kibukik, hogy a diák dolgozó nem is diák valójában. Vagy a sajátjában vagy az iskolaszövetkezetében. Nem így van?
2020. jan. 28. 20:53
 3/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, ha van valami fejlemény, szívesen venném, ha megírnád!
2022. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!