Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A technikumi érettségi különbö...

A technikumi érettségi különbözik valamiben a gimnáziumi érettségitől?

Figyelt kérdés
Technikumba tervezek menni, hogy legyen egy szakmám és egy érettségim is, de utána egyetemen szeretném folytatni (orvos szeretnék lenni). Kevesebbet ér a gimnáziumi érettséginél vagy nem különböznek?

2021. júl. 11. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem különbözik viszont rengeteg technikumban nem készítenek fel annyira jól az emelt érettségikre, jobban fókuszálnak a szakmai tárgyakra. Persze ez nem minden iskolára igaz, főleg ha eljársz magántanárhoz is és amúgy is szorgalmas vagy akkor simán sikerülhet az egyetem. Előre is sok sikert a dolgokhoz!
2021. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 11. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Különbözni nem különbözik.


De ha előre tudod, hogy orvos szeretnél lenni és úgy érzed képes lennél teljesíteni egy szintet, akkor nem egyszerűbb egy emelt biosz-kémiás gimibe menni? Mármint oké, hogy lesz egy szakmád, de mire, ha lesz egy használható diplomád is?

2021. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Orvosi egyetemre kötelező az emelt biosz és kémia érettségi. A technikumban kémia tantárgy egyáltalán nincs, így faktra később esélyed sincs elmenni. Persze nézz utána, nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de amikről én hallottam, ott még biosz sincs, csak 1 évig valami természettudomany.
2021. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem különbözik, viszont, ha orvos szeretnél lenni akkor inkább egy másik típusú iskolát választanék a helyedbe. Én 4+1 éves szakgimibe jártam (= a mostani 5 éves technikusival), hasonló végzettségem is van, többletpontot is ér, viszont nem tudtak az emelt szintű érettségire felkészíteni. Szüleim fizettek magántanárért, aki felkészített emelt érettségikre. Erre azért volt szükség, mert az iskolában csak 12. osztálytól voltak hajlandóak adni heti 1-1 óra emelt szintű tanórákat nekem. (Nem értem el vele semmit, mert nem tudták, hogy mit kellene tanítani nekem)


Emellett tényleg nincs rendes biológia és kémia tanórák. Az előbbit rendesen, külön óraként csak a rendészeteseknek és a honvéd-kadétoknak tanítják , míg az utóbbit, csak 9.-ben egy összemosott tantárgyban.

2021. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!