Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben, mi a helyzet...

Ebben az esetben, mi a helyzet az emelt érettségivel és egyetemmel?

Figyelt kérdés

Üdv!


Most fogok végezni az alapszakomon jövőre, az egyetemen.


Amikor én érettségiztem, és jelentkeztem felsőoktatásba, még nem kellett Emelet érettségi, hogy felvegyenek, csak nyelvvizsga, tehát NINCS emeltem.


2 évre rá később lett ez a dolog behozva.


Én mennék tovább az egyetemen ugyan azon azon az Egyetemen, ugyan azon a karon, csak egy másik Bsc-re.


Ebben az esetben mi a helyzet? Ha 2022-ben végzem, és abban az évben már jelentkezek felvin a sulimban egy másik Bsc-re, akkor elutasítanak mert nincs Emeltem? Vagy tudok jelentkezni a mostani egyetemi szakomon elért eredményekkel, vagy az csak Mesterhez jó?


Elkéne mennem Érettségizni, ez az egy megoldás? Őszí az már nagyon közel lenne, júliusban nem hiszem hogy már megérné elkezdeni PL egy törire a készülést.. Tavaszi meg azért lenne nehéz, mert akkor fogok szakdogát irni, államvizsga stb..


Ötletek?



2021. júl. 14. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n meg tudod nézni, hogy az adott egyetem elfogadja e a diplomát és annak a minősítése alapján mennyi pontot ad. Ehhez járhat még többletpont pld. nyelvvizsga. Ebben az esetben nem kell emelt érettségi vizsga. Előfordul,hogy nem fogadják el a diplomát pld. az ELTE-n, de ez a ritkább.
2021. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

"Alapképzés, valamint osztatlan képzés esetén a jelentkezőnek rendelkeznie kell:


- legalább egy emelt szintű érettségi vizsgaeredménnyel

- vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel, vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel." /felvi.hu/

Vagyis diploma mellé - ha ezt a szak nem kívánja meg, mert tök más, mint amin végeztél - nem kell. De fordulj a felvi.hu információs szolgálatához.

[link]

2021. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
NKE-ről lenne itt szó, ha jól olvastam elfogadják az előző diplomát. De javítson ki valaki ha hülyeséget mondok. TO-t lehetetlen elérni, kénytelen voltam itt kérdezni.
2021. júl. 14. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az NKE-n minden szakon elfogadják a diplomát, így nem kell emeltet tegyél.
2021. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!