Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedag...

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai kar vélemények? (BGGYK)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ELTE-BGGYK-ra szeretnék jelentkezni jövőre és bármilyen véleményre, tapasztalatra kíváncsi lennék.

Milyenek az oktatók, milyen a kari élet? Jó helyen van? Kollégiumi életről is szívesen hallanék.

Mennyire nehéz elvégezni a szakot? Leginkább a logopédia érdekelne.


Igazából bármit leírhattok, minden érdekel ezzel kapcsolatban. :)

Mivel vidéki vagyok sosem töltöttem még pesten sok időt, így magáról a városi életről sem tudok sokat.


Köszönöm, ha írtok! :)



2021. júl. 18. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Ha találsz barátokat, szuper az egész, ha nem, nem. :) A bárczis koli lakoegysegekbol all, ami olyan, mint egy haromszobas lakás, és 10 ember lakik együtt (3,3,4 ágyas szobákban), ez kicsit talán durván hangzik, de velem sose fordult elő, hogy pl nem tudok vécére menni, mikor nagyon kell, vagy ilyesmi. Régen volt mosógép mindenhol, aztán mikor én eljöttem, már csak 2db ipari gép volt az összes diákra, ami 200assal működött, de ez mondjuk 6 éve volt. A Damjanich utcában van, a Városliget mellett, nagyon biztonságos környék, jó a közlekedés. Egy iskola van az alsó 3 szinten. :D

A Kar nekem nagyon tetszett, jófej, intelligens oktatók vannak, nincs "szivatás", mint -ahogy hallani - más egyetemeken. Emberileg is nekem nagyon sokat adott, hogy ott tanulhattam.

Mondjuk én jártam rendesen előadásokra meg tanultam is, nem éjt nappallá téve, és szerintem nagyon könnyű elvégezni.

A budapesti életet én nehezen szoktam meg, évek alatt, de azóta el se tudom képzelni máshol az életem. :)

Viszont éhbérért dolgozom, akkor éri meg igazán, ha vannak gazdag szüleid és/vagy párod, vagy megfelel neked egy Szabolcs megyei viskó is, vagy az, hogy a fél fizetésed elmenjen albérletre (természetesen csak szoba) és soha ne legyen saját lakásod.

Logóra sok embert csak úgy vesznek fel, ha csinaltat fogszabályzót, 18 éves kor fölött az (sok) pénzbe kerül, persze nem tudom, milyenek a fogaid. :) Meg persze nagyon szépen kell tudni beszélni.:)

2021. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igen, ez az éhbéres téma riaszt el egyedül, pedig borzasztóan szeretnék oda járni.

Olyan nem létezik esetleg, hogy "nyitok" egy magán logopédiát is és úgy többet kereshetnék? :/

2021. júl. 21. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet olyat.
2021. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%

1es, így lejárni a saját megyédet....tiszta szerencse, hogy a nagy fővárosban kolbászból fonják a kerítést. :@


"vagy megfelel neked egy Szabolcs megyei viskó is"

2021. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem lejáratásnak szántam. Budapesten (és egyéb nagyvárosokban és ezek környékén, de főleg Bp) az egekben vannak az ingatlanárak, pedagógus bérből kábé csak álmodozhat róluk az ember. Kisebb, vidéki településeken, ahol kevés a munkalehetőség, ott vannak nagyon olcsó ingatlanok.
2021. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Persze, pláne Szabolcs megyében. Milyen jól tudod. :D


Sajnos szegénység nem csak abban a megyében van. :(

2021. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egy példa volt. Annyi volt a lényege annak a résznek, hogy ha ezt a szakot választja valaki, akkor - hacsak nem segít neki valaki - anyagi nehézségei lesznek az életében, ami arra is hatással lesz, hogy hol, milyen ingatlant tud vásárolni, ha egyáltalán tud. Én például ebbe nem gondoltam bele, amikor erre a szakra mentem, és igazából főleg emiatt már meg is bántam a választásomat.
2021. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem és sajnálom, hogy így érzel. Logopédus vagy? Magán rendelésen nem gondolkoztál? Esetleg tervezel valami mást tanulni? Vagy mit lehet gyógypedagógiával akkor kezdeni?

Nekem is számításban van ez a szak, de nagyon gondolkodom rajta.

2021. júl. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

őszntén?

Nekem csalódás volt.

Hogy évek óta közkézen forgó tesztet írunk bizonyos tárgyakból, nulla tudással, az nekem nem fér bele.

2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ide járok, és nagyon szeretem. Nekem az auti az egyik szakirányom, a másik pedig pszichopedagógia. Szerintem magánban elég jól ellehet helyezkedni, ha úgy van, ill külföldön is ezerszer jobban megfizetnek.

Az oktatók, a légkör elég jó, keress rá más kérdések közt, ott sokan írtunk róla véleményt. Én pl doktorizni tervezek, tehát a fizetés az megint máshogy alakul ha képzett vagy. A fizetés sajnos elég siralmas valóban, én pont ezért tervezek külföldre menni, vagy magánba

2021. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!