Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van arra esély,...

Szerintetek van arra esély, hogy visszahozzák az egyetemeken a hagyományos felvételit?

Figyelt kérdés
Tehát nem az érettségi alapján döntenek, hanem személyesen be kell menni vizsgázni.
2010. aug. 27. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem sok esély van rá, mert csak megbonyolítaná a dolgokat...
2010. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, bár bizonyos egyetemeknél ma is van külföldön, így előfordulhat, hogy később színvonalsabb egyetemek kikövetelik maguknak ezt a privilégiumot.
2010. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de örülnék neki.
2010. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam, hogy kevesebb jár majd a nyelvvizsgáért, amit nem értek, hogy miért és az emelt szintért is. Azt írták valahol, hogy szeretnék csökkenteni a diplomások számát, mert túl sok van és kevés a szakmunkás, csak akkor tudnám, hogy apu, mint csőszerelő, miért nem keres annyit, mint anyukám főnöke aki ügyvéd.
2010. aug. 27. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak a nyelvvizsgáért járó pontot akarják csökkenteni, az emeltért járó maradna, pont azért, hogy rákényszerítsék a diákokat az emelt érettségire.
2010. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk én idén felvételiztem, de ezek szerintem a politikai állástól függenek a legfőképp. Mindig a hatalmon lévő rendszer dönti el, hogy milyen legyen végülis a felsőoktatás felvételije, de erre azt hiszem 3 évet kell várnia, mert talán ennyi idő kell, hogy módosítsanak egy érettségit. Eléggé durva, hogy nem tudunk egy rendszer mellett kitartani és mindig mindenen változtatunk, így nehéz jövőt tervezni. :/


Ha visszahozzák, akkor az a probléma, mint az emelt szintnél (szvsz lepontozás), hogy aki kisvárosból menne (mint én), az nem biztos, hogy a fővárosi és megyei jó tanulókkal fel tudná venni a versenyt, hiába, hogy ott is jól tanul, de az egyetemen úgyis eldől minden... :D


19/F

2010. aug. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

"Ha visszahozzák, akkor az a probléma, mint az emelt szintnél (szvsz lepontozás), hogy aki kisvárosból menne (mint én), az nem biztos, hogy a fővárosi és megyei jó tanulókkal fel tudná venni a versenyt, hiába, hogy ott is jól tanul, de az egyetemen úgyis eldől minden... :D"


- Itt van a lényeg. Pszichológiára pl. régen pszichológiából kellett felvételizni. Ami ugye csak nagyobb városokban, nem kis pénzért volt, ellenben az érettségivel, amelyrea felkészítést az iskola oldja meg és ingyenes. De ez csak egy példa arra, miért is rossz a felvételi az egyetemnél. Mert felhozhatnám azt is, hogy valaki hogyan megy be Vásárosnaménybó reggel kilencre felvételizni az ELTE-re...

2010. aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, de jobb ez így? Én például két éve próbálok pszichológiára bekerülni Szegedre. Túl vagyok két emelt magyaron egy nyelvvizsgán, mindet jó eredménnyel végeztem, de még mindig nem sikerült bekerülni. Most a magyar szakot fogom elkezdeni, de egyáltalán nem érdekel, nem is olyan a hozzáállásom és valószínűleg az eredményeim sem lesznek olyanok mint pszichológián lennének. Sokkal jobban érdekel, már betegesen szeretném azt tanulni és később azzal foglalkozni, de mivel a szaros érettségi pontjaim nem érik a 444-es ponthatárt ezért maradt egy ratyi büfés szak. Közben egy másik osztálytársam akinek jó feje van és tavaly sikerült bekerülnie a pécsi pszichora, most utálja, mert ő ezt úgy jelölte be mint én a magyart, és eredetileg az orvosira akart menni. Arról nem is beszélve, hogy kb egy szinten vagyunk a pszichológiai tanulmányainkkal, mert én közben magán úton tanulok és olvasok, és szinte minden megmarad, ő egyetemen tanulja, de mivel leszarja nem marad meg és úgy végezte el az első évet, hogy a felét tudja annak amit megtanult. Bár az eredményei jók, mert a vizsgára megtanulta, mára már alig maradtak meg a dolgok csak úgy felszínesen. Akkor most jó ez a felvételi rendszer, hogy össze-vissza kerülnek be az emberek olyan helyekre ahova nem is valók? Biztos nagyon boldog leszek magyar tanárként egy iskolában, ahol le sem szarják amit mondok, az osztálytársam meg nagyon fogja élvezni, hogy miközben egy idegbeteg mániás depressziós fulladozik, sír és nevet egyszerre, addig arra gondol, hogy most gyerekeket vizsgálhatna és gyógyíthatna egy rendelőben. Biztos vannak nehézségei annak, hogy be kell menni felvételi vizsgára, de az is biztos, hogy csak olyanok kerülnének be, akik tényleg az adott szakra valók és így tényleg szakemberek kerülnének ki az egyetemekről, nem csak diplomás hülye gyerekek.
2010. aug. 28. 09:59
 9/14 anonim ***** válasza:

De minek mész el magyarra ha nem érdekel? Semmi értelme, csak a támogatott féléveidet pazarlod, meg az állam pénzét (már bocsi).

Azért meg nem a rendszert kell szidni, mert nem kerültél be. Ezek szerint másnak jobb esze van és több pontot sikerült összeszedni. Sajnálom, hogy ennyire próbálkozol, még sem sikerül, de ez van. Próbálkozz a biosz emelttel esetleg, az nem olyan szubjektív, mint a magyar meg a töri.

2010. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg most úgy beszélsz a továbbtanulásról, mint ha kényszer lenne. Csak a barátod hibája, hogy olyan végzettsége lesz, amit utál és nem érdekli. Minek ment oda?
2010. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!