Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van arra esély,...

Szerintetek van arra esély, hogy visszahozzák az egyetemeken a hagyományos felvételit?

Figyelt kérdés
Tehát nem az érettségi alapján döntenek, hanem személyesen be kell menni vizsgázni.
2010. aug. 27. 18:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De érted nem? Úgy veszik fel az embereket egyetemre, hogy azt sem tudják mi a neve. Csak egy kód. Akkor honnan ismerik akkor a képességeidet. Az érettségidből rohadtul nem derül ki semmi. É mért megyek egyetemre? Azért mert tanulni szeretnék, a másik meg az, hogy ha nem megyek egyetemre akkor hova menjek? Jó tudom menjek vízvezeték szerelőnek vagy burkolónak, de én nem akarok vízvezeték szerelő lenni. Igen is baj van a rendszerrel, és nem azért mert nem lett annyi pontom és meg vagyok sértődve, hanem azért, mert teljesen személytelen, mindegy hogy nem tudsz kapcsolatot teremteni az emberekkel és nem tudod kifejezni magad, a lényeg, hogy 96 százalékos lett a metekod, fel vagy véve. Érted? És tényleg nem az a baj, hogy jó lett az érettségije, nekem meg nem. Dicséretes, hogy ilyen jól vizsgázott, mert nyilván sok munka van mögötte, de ez már teljesen más. Azért mert jól tanulsz nem biztos, hogy jó szakember leszel. Meg azért nézd meg, hogy amikor indul egy szak kezd vagy 300 ember és a végén végeznek 50en. Minek vesznek fel ennyi embert? Nyilván azért, mert a 300 ból 200-an fizetik a tandíjat. Akkor most jó ez a rendszer? Mindegy milyen kukás embereket küldünk diplomával a nagyvilágba, a lényeg, hogy tele legyen a kassza? Most akkor ez jó? Lehet, hogy nem értesz egyet velem, de szerintem ez így nem jó.
2010. aug. 28. 10:55
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igazad van! Főleg a pszichológia esetében, ahol fontos volna szóbeli felvételit ill. felvételi elbeszélgetést tartani, mert itt kiderülnének a kompetenciák, milyen ember vagy. Sajnos van tapasztalatom pszichológussal és van, amelyik a saját problémáján sem tud segíteni, nemhogy másén. De! Szerintem a szakok többségén nem elengedhetetlen.
2010. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy túl sok embert vesznek fel stb...

Én nem is ezt kifogásoltam. Hanem azt, hogy ha vmi nem érdekel, nem kötelező tanulni. Pl menj el dolgozni vmit és következő évben felvételizz újra.

Nem tudnak olyan rendszert csinálni, ami igazságos. Vkinek mindig szar lesz. Amúgy régen pl orvosis felvételin sem csak humán biológiát kérdeztek, hanem emelt érettségi szintű kémiát, fizikát, biológiát. Növénytant is pl.


Ha egyáltalán nem érdekel a magyar szak, akkor ne vedd el olyan ember elől a helyet, akinek meg minden vágya azt tanulni. Mert annak az embernek pont olyan lesz, mint most neked. (Hogy a barátod nem akart pszichológus lenni, mégis felvették.)


Csinálj egy emelt szintű biosz érettségit (az úgy is jól fog jönni pszichológia szakon) + egy közép magyart (az úgy is könnyű) és kész is.

2010. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igaz. Egyébként maga az irodalom érdekel és szeretem, meg minden, de vajon van belőle valami hasznom, azon kívül hogy jól érzem magam, amikor olvasok? Ez már más kérdés. Olyan munkát keresni, ami jó és mellette lehet felvételire készülni elég nehéz, egyébként így is vállalok alkalmi munkákat, mert grafikus vagyok, de van amikor eltelik úgy két hónap, hogy senki nem keres. Mindegy majd lesz valahogy.
2010. aug. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!