Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket a jobb otlet palyaval...

Melyiket a jobb otlet palyavalasztas szempontjabol?

Figyelt kérdés

A) egy olyan egyetem, ahova bekerulni es elvegezni is konnyu, boven van idod mellette sportolni, nyelvet tanulni, es garantaltan kijutsz erasmussal is, viszont alig van munkalehetoseg, nem feltetlen fizet jol, es nem ezzel akarsz foglalkozni igazan


B) egy olyan egyetem, ahova bejutni is nehez, elvegezni meg nehezebb, sokan kibuknak, kiegnek, ott hagyjak, es semmire nem lesz mellette idod, erasmussal pedig foleg nem jutsz ki, de garantaltan lesz munkad, es penzed is boven, ha vegzel


2021. júl. 19. 13:06
A kérdező szavazást indított:
A
B
23 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
B-nél nem írtad, hogy akarsz-e vele igazán foglalkozni.
2021. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
azt, amelyiket jobban szeretném csinálni. Lehet, hogy A esetben lesz pl. 3 évig időd hobbikra, utána pénzed nem lesz semmire, míg másik esetben 3 évig nem lesz magánéleted, de utána akár 20-40 évig azt csinálhatod, amit szeretnél, úgy, hogy jól is fogsz tudni élni belőle. Akkor pedig annyiszor mehetsz majd külföldre, ahányszor akarsz. Hosszútávon a B érné meg jobban.
2021. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazat adok az előttem hozzászólóknak. Mindenképp azt választanám, amit szeretek csinálni. A fizetés azért nem nagy jelentőségű, mert ha szereted csinálni az adott dolgot, az sokkal többet ér, hogy boldog vagy mellette, mint az, hogy kicsit többet keresel, de utálod amit csinálsz. És lehet, hogy az a néhány év gürizéssel fog telni, de hosszútávon megéri. Mondjuk ehhez jó lenne tudni, hogy a B opciót szívesen csinálnád-e.


De a fogalmazásod alapján nekem úgy tűnik, hogy már eldöntötted, hogy az A-t fogod választani:)

2021. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!