Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántanárral kell megtanulni...

Magántanárral kell megtanulni mindent?

Figyelt kérdés
Nekem sosem volt magántanárom. Rengeteg ismerősömnek úgy lett nyelvvizsgája, hogy magántanárhoz jártak. Az egyik barátom nagyon szenved a nyelvtanulással, de egyedül akar felkészülni a nyelvvizsgára. Tényleg jóval nehezebb tanár nélkül felkészülni? És akkor igazából akit támogatnak a szülei, vagy képes tanárt fizetni, az mindig előnyben van?

2021. júl. 20. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, ez az egyéntől is függ. Ha kitartó az illető, becsületesen készül mindig, elég időt szán a tanulásra, akkor egyedül is leteszi azt a vizsgát, akármilyen tárgyból. Tulajdonképpen ugyanez a helyzet a magántanárnál, hiszen ott is adnak feladatokat, gyakorolni kell óráról órára, és ha ez elmarad, akkor nem lesz haladás. Nem mondanám azt, hogy szükséges egy felkészítő tanár a sikeres vizsgához. Hiszen fizessenek akármilyen magas órabért, még mindig megvan annak az esélye, hogy a tanár rossz módszereket használ, vagy nem figyel a diákjaira. Így én azt mondanám, hogyha eléggé ambiciózus az illető, akkor tanárral és tanár nélkül is meg fogja tudni csinálni azt a vizsgát.
2021. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig egyszerűbb, hogyha valaki elmagyarázza, minthogy magadtól kell rájönnöd a dolgokra, ilyen szempontból mondhatjuk, hogy előnyt élveznek, igen. Persze ez nem magától értetődő, elvégre tanár és tanár között is zongorázható különbségek lehetnek, tehát önmagában a magántanár nem feltétlenül jelent előnyt.


A legfőbb érv a (jó) magántanár mellett, hogy ő átlátja az anyagot, hogy mit mi után érdemes tanulni, hogy mi mire épül, és hogy mire mennyi időt érdemes szánni. Ezeket egy audidakta ritkán tudja kellőképpen felmérni. Nyelvtanár esetén az is fontos szempont, hogy az írást/olvasást/hallott szövegértést még úgy-ahogy el lehet sajátítani önerőből, az élő nyelvhasználathoz mindenképp kell egy társ. Vadidegenekkel nyilván nem fogsz leállni beszélgetni gyenge alappal, így biztonságosabb a magántanárral ezt gyakorolni, aki még ki is javít, hogyha rosszul mondod.

2021. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Angolbol jartam magantanarhoz, megis meghuztak az elson, nemetbol nem, megis atmentem, pedig sokkal rosszabbul ment... Ez nagyon mas mindenkinel...
2021. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Jó felvételit kell írni, jó gimibe kell menni, és akkor nem lesz szükség magántanárra. Vagy ha kitartó vagy és tudsz egyedül tanulni, akkor az. De persze, akiket tudnak támogatni, az előnyben van. (Ez nem jelenti azt, hogy a gazdag gyerekek ne tudnának tanár nélkül levizsgázni, de mindig jó, ha legalább a lehetőség adott)

Olcsóbb megoldás: ismerős tanár, ügyes osztálytárs, felsőbbéves diák


Nem tudom milyen magántanárral készülni, nekem jó tanáraim voltak a suliban és az elég volt.

2021. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem semmi köze az egyénhez, hanem, hogy milyen szinten van valaki angolból...


Én speciel csak az ilyen feladatokra feküdtem rá, ha valamit nem értettem, megkérdeztem itt/neten megnéztem.

Nem fényezni akarom magam, mert szívtam elég rendesen, de egy bizonyos szinten a tanár felesleges, oda kell tenni magad.


Vagy, ha már a feladatot sem érted akkor jó a tanár

2021. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Én hetedik óta angolul játszok a gépen, angolul nézek a sorozatokat, és angolul olvasok könyveket. Persze az elején nagyon sok mindent nem értettem, csak kb a teljes szöveg lényegét, de 12.ig simán elég volt ez egy C1-re. És így még nagyon tanulnom se kellett, mert csak jött a tudás szórakozáson keresztül.
2021. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

A magántanár kifejezetten hasznos, ha valakinek az iskolai nyelvórákon nem elég erős a tempó. Nem azt akarom mondani, hogy nélküle ne lehetne felkészülni, csak hogy szerintem egy átlag középiskolás gyerekkel szemben nem reális elvárás, hogy teljesen önállóan, segítség nélkül hidalja át azt a szakadékot a nyelvvizsgára. Jó ha valaki fogja a kezét, visszajelzést ad neki, terelgeti (ha nem is feltétlenül tanár, ahogy a 4-es írta).

Felnőtt fejjel meg már kicsit más, főleg ha az ember saját pénzéről van szó, és nem a szülei ösztökélik.

Ha valaki magától egyáltalán nem csinál semmit, a semminél épp csak egy fokkal jobb, ha a tanár instruálja, hátha valami ragad rá. De ha nem tanul, akkor a tanár fejre is állhat, tényleg nem lesz sok foganatja.

2021. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akinek van pénze, mindig előbbre lesz, mint az, akinek nincs. Szerintem ez senkit nem kéne, hogy meglepjen. Tanulni ettől még lehet, és szegény ember is juthat messzire, ha beleteszi a melót. Nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldásokat. Az internet jó alap (ha gyakorizni tudsz, akkor idegen anyanyelvű anyagokat is tudsz olvasni, beszélgetőtársakat találni, stb.)
2021. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jó a tanár akkor megéri, főleg szóbelire tanárral készülni. Én írásbelire mondjuk egyedül készülök, és eddig jól haladok. A nulláról indultam, de már a legtöbb teszt szerint megvan/lassan meglesz a B2-es szint. Azért még pár hónapot biztos, ami biztos tanulok. 1,5 éve tanulom nyelvet magamtól. Szóbelire mindenképp akarok majd tanári segítséget.
2021. júl. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!