Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az gáz ha én nem akarok...

Az gáz ha én nem akarok érettségi?

Figyelt kérdés

Kamionozni szeretnék már nagyon rég óta, majd a kellő tőke megszerzése után vállalkozást indítani, ezekhez meg ugye nem kell érettségi. Most leszek végzős egy elég jó egyházi iskolában, szüleim mindenképpen szeretnék hogy leérettségizzek én viszont nem.

18/F



2021. júl. 21. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért?
2021. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Leteszed az érettségit, maximum rossz lesz. De ha nem kell későbbiekben, akkor már mindegy is, milyenre teljesítetted. Ez tűnik a legegyszerűbbnek, mert akkor a szüleid sem beszélnek bele, mivel te letetted, ők meg ezt akarták.
2021. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem gáz, csak szerintem értelmetlen az , ha nem akarsz érettségizni.
2021. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig érdemes, mert alapkövetelmény.

Sőt az sem árt ha van stabil angol nyelvismereted.

Ezek már nem olyan dolgok manapság amik kiemelik az embereket, ezek alapok mára.

2021. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs érettségid, de sima gimibe jártál (ergo nincs szakmád) akkor olyan, mintha csak 8 általánosod lenne. Az érettségi sok munkahelyen követelmény, ha megunod a kamionozást (amihez nem tudom kell-e egyébként) akkor is jól jöhet a tény, hogy legalább megvan.

Ha nagyon nem érdekel, max nem tanulsz rá semennyit. Én se tanultam eleget, a legrosszabb 3-as lett, a másik épphogy 4-es, a 3. emelt 5-ös, de nyomi százalékkal és 2 tisztességes 5-öst szereztem. Nem valami büszkeséggel teli eredmény, de legalább túl vagyok rajta és tovább tudok tanulni.

2021. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű lenne letenned, legalább kettesre. Hátha akarsz később szakmát tanulni, ahhoz kellhet.
2021. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy ördöngősség az érettségi, az egész eddig életedben tulajdonképpen erre készített a suli. Az érettségi hiánya meg még később visszaüthet.
2021. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2021. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, 1 éved van hátra, pontosabban 10 hónapod, és megszerzed az érettségit. Összehasonlítva, az érettségi hiányát az életed hátralévő részében érezni fogod, ami menny is? 60-70 év? Pont az a helyzet, hogy nem tudhatod, 15-20-30 x év múlva milyen lesz érettségi nélkül. Vagy lehet akarsz majd szakmát tanulni, illetve ki tudja hogyan változnak a szabályok, lehet alapkövetelmény lesz. Évek múlva érettségizni sokkal nehezebb és több idő, és jóval több pénz, mint most.


Egyébként mit akarsz tenni? Elvégzed a 12 osztályt, és ennyi? Könyörgöm, májusban elballagsz, utána 1 hét az írásbeli, majd 1 hónap múlva 1 nap a szóbeli. Összesen 6 napot kell még pluszban teljesítened, ha ez nem győz meg, akkor nem tudom mi, igaz nem az én problémám lesz majd a papír hiánya.

2021. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog, vajon a kamionozás életed végéig megélhetést fog jelenteni?


A válasz nem, most amikor iszonyat mértékben fejlődik a mesterséges intelligencia, önvezető járművek jönnek. Ki tudja, lehet 20-30 év múlva 10-ed ennyi kamionsofőr kell majd, de az is lehet, hogy nulla, akkor mihez kezdesz?

2021. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!