Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kötelező egy emelt érettség...

Ha kötelező egy emelt érettségi, akkor annak a pontját veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Lényeg, van középszintű érettségi bizonyítványom, 84 és 81 %, illetve emelt, tanúsítvány, ami 40 %.

Na most ahova jelentkeztem, oda kell egy emelt. A felvi mégis azt írja, hogy a 84 és 81-et vették figyelembe. Így most nem tudom, hogy felvettek, ahogy a felvi mutatja, vagy elírtak valamit, lecsúsztam 4 ponttal, és az a jó, ahogy én számoltam.


2021. júl. 22. 23:17
 1/8 A kérdező kommentje:
296 pontot számoltam én, és úgy rémlik, a kalkulátor is annyi körül mutatott mikor kitöltöttem, a felvi meg 330 valamennyit mutat most. 300 pont kellene. Vagy változott valamit a pontszámítás?
2021. júl. 22. 23:20
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, osztatlan képzés. (Jogász)
2021. júl. 22. 23:21
 3/8 anonim válasza:

Csak akkor veszik figyelembe az emeletet, ha a szak követelményének megfelel.

Pl. A jogászhoz tuti nem kell testnevelés.

És az sem mindegy, hány %-os lett. Nézz utána, de azt hiszem 90% felett veszik figyelembe.

Amúgy felvettek?

2021. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Felvettek. De a pontszámító kalkulátor is 290 valamennyi pontot mutat, ha most beírom az adatokat. Felvi meg 335-öt ír, és hogy felvettek.

Azt írja, egy tárgyat emelt szinten kell teljesíteni. Ez nekem az angol, ami 40 %. Mégis két középszintűt számol, és így meg van a pontom.

2021. júl. 24. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint nem jól számolja a felvi?


Ha igen, akkor örülj neki! Gratulálok!

2021. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha a felvi nem jól számol, abból nekem nem lesz bajom? Mert van, ahova felvesznek a szerintem meglévő pontokkal, csak az a második helyen van. Jog, csak másik egyetem.
2021. júl. 24. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na azt nem tudom, hogy utána fogják-e boncolgatni a pontjaidat. De szerintem nem. Végülis nem te számoltad el. :D
2021. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor nem problémázok rajta tovább.

2021. júl. 24. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!