Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt mégis hogy képzeli a...

Ezt mégis hogy képzeli a FIDESZ-KDNP kormány?

Figyelt kérdés

Középiskolai történelem-földrajz szakos tanár szeretnék lenni,érettségi után.


De amikor olvastam egy olyan cikket, hogy a kormány, legalábbis a közoktatásért felelős államtitkárok azt a megoldást akarják bevezetni a pedagógus szakokon való lemorzsolódás ellen hogy a "felesleges" tudást elveszik a szakokról ezáltal egy általános, és egy középiskolai tanár is 5 évet fog "tanulni". Ezzel az a baj, hogy a középiskolai tanárnak elegendő egy emelt szintű érettségire felkészítő tudást ismerni.


Én elkötelezett vagyok a pálya iránt, a tanári pályán kívül semmit sem csinálnék szívesen, de szerintem akkor inkább Bécsben, (ha odáig eljutok) tenném le a diplomámat. Mivel közel lakom az Osztrák-határhoz, ezért, ez után a tervezett törvény után inkább gyarapítanám az Osztrák közoktatást. Egyrészt nincsenek a tanárok annyira lekötve a NAT, az OH és egyéb befolyásoló tényező által. A kezdő fizetés, háromszorosa a magyarral szemben, igazságosabb pótlékrendszer, az évek során több százalékban emelkednek a fizetések, és nincs meg az egész nép körében a tanár gyűlölet.


Magyarországon tervezek élni, de ilyen körülményekkel, és még ezzel a törvénnyel, ha nem változik biztos nem a magyar közoktatást választom. Egyébként nem a fizetés miatt van a legnagyobb gondom, hanem a tervezett új tanárképzés miatt.



2021. júl. 25. 15:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A NAT itt most a tanárok függetlenségét fojtsa meg már évek óta, főleg ezzel az új törvényjavaslattal, a gyerekekkel pedig már évtizedek óta ezt csinálja. Nem azért van százalékos arányban kevés diplomás Magyarországon, mert hülye a nép, hanem mert a NAT elfojtja a gyerekek érdeklődését egy adott téma iránt, mindent leegyszerűsítene arra a szintre, ahol már nem fogja meg a gyermek elméjét semmi. amit a jelenlegi kormányunk előszeretettel támogat.
2021. júl. 25. 18:49
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
a töri és a magyar érettségin nagyjából képtelenség megbukni
2021. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az első mondatban fojtja-t akartam írni.
2021. júl. 25. 18:50
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
a kétszintű érettségit nem a jelenlegi kormány vezette be
2021. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
12 Igaz, de ha egy gépészmérnöki, informatikusi képzéshez kell 400-450 pont? Akkor nem elég egy emelt matek, és egy emelt fizika ötös, hanem bizony a törinek is, a magyarnak is, a vitt jegyeknek is ugyanúgy töriből, magyarból is 4-esnek, de inkább 5-ösnek kell lennie
2021. júl. 25. 18:53
 16/19 A kérdező kommentje:

14-es.

Tudom.

2021. júl. 25. 18:54
 17/19 anonim ***** válasza:
De igen, eleg, nekem is tobb, mint 400 pontom lett, es teljesen midnegy volt, hogy hogyan sikerul a tortenelem, csak a 2 felveteli targy szamit. 2 90%-os emelt erettsegi 460 pontot ad ki, es emelett lehetsz magyarbol meg minden masbolt kettes. Sot, ha az osszes ev vegi jegyed 2-es mind a 12 evre, akkor is 460 pontot kapsz ra.
2021. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

elég sokan dupláznak, mondjuk, hogy az a kisebbség, akiket az átlaguk felhúz


egyébként 300 ponttal már be lehet jutni egy műszaki karra

azt hiszem a BME és az ELTE favorit szakjaira egyébként sem az megy, ahova jelenleg semmilyen humán tanár nincs


a legjobb bezzeg gimnáziumokba eddig is volt, és ezután is lesz olyan tanár, amilyet csak akarnak

csak azért azt vegyük figyelembe, hogy olyan iskolákba is kell tanár, ahova azok mennek akik már általánosban is csak közepes tanulók voltak

2021. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szeretettel vár Bécs! Nem fogod megbánni! 🤗 Söt, a legjobb döntés amit hozhatsz ha nem otthon tanulsz tovább.
2021. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!