Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyen internet. Hogy is...

Ingyen internet. Hogy is képzeli ezt a kormány?

Figyelt kérdés
kötelezi az összes magyarországi szolgáltatót, hogy márpedig ingyen KELL hogy adja a netet? Miért nem inkább a kenyeret, tejet, stb akarja ingyen adni? A szolgáltatók hogy fizetik a kötelezettségeiket? Hogy fog megtérülni a fejlesztésekbe fektetett pénz? Mi alapján állapítja meg egy szolgáltató hogy ki a jogosult és ki nem? Egyáltalán hogy kötelezhet egy gazdasági társaságot hogy INGYEN dolgozzon?
2020. aug. 10. 03:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan nagyon képlékeny még. Én nem hallottam erről, most olvastam bele pár cikkbe, de fennakadtam a beleolvasásuk nélkül is az acsarkodó kérdésbe. Mi a probléma? Nem lehet 120 csomagból olyan 1-et kitalálni, ami "ingyen" van? Vágod, hogy mind a 4 nagy szolgáltató nyakrafaszra adja az ingyen netet évek óta? Ki dolgozik ettől ingyen? Ki mellett vagy?!
2020. aug. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Dehogy adják azt ingyen! Egyébként pedig nem csak a 4 szolgáltató létezik! De a legfontosabbra nem válaszoltál: miért nem a kenyér van ingyen??? Az internettel jól lehet lakni? Vagy miért nem a cipő vagy ingyen? Vagy a Ferrari?
2020. aug. 10. 04:09
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Egy felcsúti stadion meggyógyít? :)

Annyi, de annyi dolog és kérdés van ezzel a csöves köcsög kormánnyal, hogy hihetetlen. Most tényleg arról van szó, hogy lenne ingyen internet? Legyen, basszameg.

2020. aug. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Nem tudom, miről van szó, de pl.:


- kiépíthetnek saját, állami infrastruktúrát

- arra kötelezik a szolgáltatókat, hogy egy minimális sávszélességet biztosítsanak, mondjuk egy 56 kbit/s-et

- a tévé és a rádió is "ingyen" van vagy a segélyhívás

2020. aug. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

"- kiépíthetnek saját, állami infrastruktúrát"


Az lenne még csak jó. Semmi más nem jönne be rajta csak a 888 a Pesti Srácok, meg a Vadhajtások. Egy szelet Észak-Korea. :D

2020. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy pár évtizeddel ezelőtti dolog jutott eszembe.

A tévédíj.

'89-ben senki nem gondolta, hogy a közeljövőben lesz olyan idő, amikor nem kell fizetni a tévéért. A fiatalabbaknak mondom (bár én sem vagyok olyan vén), hogy a '90-es évek közepéig adót kellett fizetni azért, ha volt tévéd. Nem kábeltévé-díj meg ilyesmi, hanem magáért a tévékészülékért. Az indoklás az volt, hogy mivel a tévécsatornákat bárki befoghatja, ezért kelljen némi díjat fizetni azért, hogy azt a két állami csatornát nézhesse. (Amik egyébként kínálatban néha felül is múlták némelyik mai kertévét, de ez most lényegtelen.)

Most meg? Kb. 25 éve tök ingyen nézhetsz tévét. Rádiót még régebb óta hallgathatsz ingyen. Ez sokáig teljesen elkpéptelhetetlen volt. De mégis megcsinálták, és működik.


A jogi és üzleti háttérről felesleges még spekulálni. Egy biztos: meg lehet oldani. Van olyan szolgáltató, ami nagyon közel áll az államhoz, és telefont is szolgáltat. Nem hiszem, hogy nagyobb macera lenne az ő kínálatukat egy ingyenes csomaggal felduzzasztani. Vagy az is elképzelhető, hogy az állam állná ezeknek az előfizetéseknek a díját. Meg még létezhet pár egyéb forgatókönyv.


Hogy miért nem a tej és a kenyér ingyenes?

Ez részben jogos kérdés, és vannak is pártok, akik időnként belengetik, hogy ennek így kellene lenni. Nem teljesen ilyen formában, de talán hallottál már az alapjövedelemről. Na, ott pont ez a koncepció. Hogy adjunk mindenkinek, alanyi jogon annyi pénzt, ami a napi minimális élelemhez elegendő. (Persze, így is lesz, aki inkább "rakétára" költi majd, de ez megint másik vita tárgya.) Ez ilyen formán működhet. De az, hogy azt mondani, hogy mindenki elvihet ingyen 3 db zsömlét, meg fél liter tejet, az nem működőképes. Tudod, miért nem? Mert míg az internetszolgáltatásnak nincs különösebb költsége a kiépítésen kívül, addig az élelmiszereknek van.

2020. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

> 6.


Ingyen TV? Emlékeim szerint havi 80 Ft volt a tévédíj.

Most 5100 Ft. a havi kábel tv. (Csak a tv!)


Forrás:

[link]

2020. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pl. kifizeti egy alap csomag árát, amit abból fizet, hogy a nagyobb csomagokat megadóztatja. Nem atomfizika kitalálni egy működő rendszert, ha neked nem is megy, azért másnak még fog.
2020. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Igazi magyar mentalitás, ha valami ingyen van akkor az a baj, hogy miért nem mást adnak a semmiért.
2020. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

"Igazi magyar mentalitás"


Csak a legprimitívebb kőagyú emberek hangoztatják ezt a közhelyet, akiknek a világ csak fehér vagy fekete.

2020. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!