Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértesz a 9 órai iskolakez...

Egyetértesz a 9 órai iskolakezdéssel?

Figyelt kérdés

2021. aug. 3. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon, mert az elvárások nem csökkennének. Ugyanakkor késő este lenne vége a tanításnak a mostani napi 8-9 órával, után tanulás. Ez egy kicsit sok. Így is általában, négy órakor érek haza és még ott van a nulladik óra. Sokszor már a munkaidőm letelt volna. Azokban az országokban, ahol 9 órakor kezdődik a tanítás, úgy osztják el a tananyagot, hogy hétköznapokon szinte nincs is házi feladat. Itt meg ugyanannyit, vagy még többet követelnének. Télen jó lenne, de csak átgondolt tananyaggal.
2021. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A kisebb gyerekek esetében a szülők munkába járását is befolyásolja.
2021. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

A nagyobbaknak jól jöhet, igen. Nekem pl.nagyon sokat jelentene (17 éves gimis vagyok) az edzés miatt. Mert nem 5-kor kellene kelnem, hanem 6-kor. Szóval én támogatnám!!


A kicsiknek valóban macerás a szülők munkábamenetele miatt..

2021. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Akár még jó is lehet(ne). Én Angliában tanultam, ott mindenhol 9-kor kezdődött a tanítás, bár a legtöbb munkahely is. Magyarországon nem tudom mennyire lenne értelme, mert sokan ígyis alig tudják megoldani a gyerekek bevitelét, sokan már 4-5-kor kelnek és indulnak munkába (mondjuk ezekben az esetekben eleve mindegy). Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg a diákok 90%-ának úgyis lenne 0. órája ami marhaság, bár merem feltételezni a -1. óra bevezetését is.

Angliában csak öt 60 perces óránk volt egy nap High School-ban, és délután 3-ra végeztünk is. (Ez az iskola 16 éves korig tart, 16-18 között csak 3-4 érettségi tantárgyad van 2 éven át és csak heti 3-4 napokat kell bejárni..)

Sokan úgy végeznek magyar diákok 3-4-kor, hogy 7-re mennek be nulladikba.

Ha lefaragnák a felesleges órákat és lehetnének választható órák mint Angliában, akkor megoldható lenne. De így.. heti 5 tesi, etikett, háztartástan, osztályfőnöki, ének, rajz.. Ez alapból 6 féle tantárgy, persze nem mindenhol van mind ez, de én azt látnám értelmesnek ha egyet-kettőt választana a diák, és ezeket felül csak a klasszikus meg az érettségi tárgyakra járnának.

Heti 45 óra nagyon felesleges, egy tanárnak sincs ennyi órája.

2021. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Nincs heti 45 órája egy diáknak.

Etika van és nem etikett, bár az sem lenne rossz.

Amit írtál, ahhoz az egész oktatási rendszert át kellene alakítani.Azt meg nem fogják, pedig kellene.

2021. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Erre tulajdonképpen már most megvan a lehetőség, mert az első tanóra időpontja nincs törvényben rögzítve.

Egyszer gondolkodtunk rajta, hogy bevezetjük, de elvetetük. Egyrészt a buszok menetrendje miatt, meg a kollégisták is felkelnek reggel, mert aki gyakorlati hetes (szakképző iskola) az korán kel és felébreszti a többit.

2021. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a társadalom erre van berendezkedve, lásd pl reggeli sűrűbb tömegközlekedési menetrendet, munkahelyek kezdőideje, tanárok munkarendje.
2021. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

nem. egyérszt a kisebbeket nehezebb lenne bevinni ( a szülők munkája általában 8kor kezdődik). a tanagyag és a módszertan nem változik, így tovább tartana a suli egy órával. E mellett a a 3-as válaszolóval ellentétben (nem támadásnak szánom, csak rámutatni) a legtöbbeknek délután van az edzése, nem reggel. Vagy egyéb különórája -ami lehet korrepetálás mert nehezen megy a suli, de akár hangszeres különóra is, vagy valamilyen szakkör mert hobbija a selyemfestés, vagy érdekli a japán kultúra. Így ezek is még későbbre tolódnának. Ez megnehezítené az otthoni háziírást, tanulást, (családdal töltött) szabadidőt (gyerekekről, fiatalokról van szó, nem robotokról, azért az nagyon fontos hogy legalább délután legyen egy kis idejük magukra, a hobbijaikra, elmenni kutyát sétáltatni, tv-t nézni a családdal, vagy csak szimplán pihenni és olvasni mielőtt bezuhanna az ágyba)


Szzóval nem. Amennyiben a rendszer változatlan maradna, a különbség pedig csak az első óra elcsúsztatásában nyilvánulna meg, úgy nem értenék egyet a 9 órai kezdéssel.

2021. aug. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

NEM!!!

18/f

2021. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én jó ötletnek tartom. Az iskolák és a tanárok már ígyis túl feszítik az elvárásaikat. Legalább ezzel könnyítsék meg a tanulók és a szülők napjait.
2021. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!