Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező az érettségi?

Kötelező az érettségi?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, ha rossz részhez írtam. A kérdésem:

Egyetemre (mérnökinformatika) kötelező a mateky fizika és infó közép vagy emelt érettségi?

Én utolsó elötti évem végém járok a gimibe és eldötöttem, hogy ez érdekel. Nagyon is tetszik, de utólag hallottam egy ilyet. Igaz?



2021. aug. 5. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu oldalon le van írva, hogy milyen követelményeknek kell megfelelni (ugyanitt kell majd jelentkezni is az egyetemekre).


Az érettségi kötelező az egyetemhez.

2021. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Matematika mindenképp kell, a fizika és infó közül választanod kell egyet. Tudtommal egy emelt érettségi alapkövetelmény már, szóval azt is vedd figyelembe. De igen, felvi.hu-n mindent megtalálsz, nagyon jó oldal ilyenekre.


Matekból (meg a másik 3 érettségi tantárgyból) eleve érettségizel, szóval majd az informatika meg a fizika között kell döntened pluszba.


Ha engedsz egy kis okoskodást:

Ha tényleg ebbe az irányba mennél, akkor én ajánlanám hogy vágj bele az emelt szintű matekba. Szerintem relevánsabb tudást ad majd az egyetemhez mint az informatika emelt. Például komolyabb SQL-t, meg programozást érdeklődési köröd szerint hobbiból is simán tudsz tanulni. A többi része az infó érettséginek meg nagyon hasonló középszinten is. Szerintem egy erős matek alapba jobban megéri energiát és pénzt (magántanár) fektetni. De ez személyes vélemény

2021. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
#2-sel egyetértek. Nem is menne - vagy nagyon nagy kínódás lenne- emelt matematikai alapozás nélkül a felsőfokú informatika.
2021. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!