Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Többet ér egy erős gimnáziumba...

Többet ér egy erős gimnáziumban szerzett érettségi, és egy bizonyítvány, mint egy gyengébb szakgimnáziumban?

Figyelt kérdés

Két diákot összehasonlítva, mindkettőnek 4-es az átlaga. Az egyik egy erős, színvonalas gimnáziumba jár, a másik szakgimnáziumba. Az érettségi is ugyanolyan mindkettőnél (ez csak egy feltételezés)

Többet ér annak aki az erős gimnáziumban szerezte meg a bizonyítványát, v

Vagy csak az emberek tesznek különbséget egyik meg másik között?



2021. aug. 6. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Sőt a munkahelyeket az se érdekli, hogy milyen érettségid lett, csak hogy legyen. Ha ugyanazok az eredmények az egyetemi felvételinél se számít hogy honnan jössz, hiszen ugyanazt a pontszámot fogjátok kapni. Szóval sehol nem számít az hogy milyen iskolából a felvételinél az eredményt nézik a munkahelyen meg csak azt hogy legyen.
2021. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ennyire azért nem tesznek különbséget(meg nincs senki homlokára se írva). Sőt igazából kutyát nem érdekli, kinek milyen jegyei voltak.


Egyedül a tovább tanulasnal számít az érettségi.

2021. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem ér többet.

Azért szokták a gyerekeknek az erős gimnáziumot javasolni, mert ott a környezet felhúzza őket, mindenki 5-ös, ez az elvárás, a 80%-os érettségi alap, és a tanárok kedvesebben javítanak, hogy az iskola híre fennmaradjon.

A szakgimnáziumban az embert lehúzzák, sok a bukó, "a matek egy hülyeség" tanuló, matekon a legtöbb órán a szóbeli érettségire készülnek, holott az csak akkor kell, ha 1-est írtál, és teljesen felesleges más jegynél....

Tehát sokkal nehezebb az utóbbiban jó érettségit írni. Viszont, ha megvan, akkor megvan, és senki se nézi, milyen iskolából.

2021. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Az érettségi elvileg azonos, tehát aki jobb suliba járt, és feltételezhetően jobban felkészült, annak jobban sikerül. Ha ugyanúgy sikerül a gyengébb iskolából érettségizőé, mint a jobb iskolából érettségizőjé, akkor viszont feltételezhetően az azonos tudásmennyiség mögött előbbinél több szorgalom vagy ész áll, tehát ő könnyebben fog boldogulni.

HA feltételezem, hogy az érettségi és annak javítása, értékelése valóban azonos.

2021. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem, az érettségi önmagában ugyanúgy nem jó semmire. Továbbtanuláshoz szerencsésebb a gimnázium, mert hozzászokik az ember a terheléshez.
2021. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem, egy érettségi az egy érettségi, ugyanannyit ér bárki, bárhol, bármikor szerezte. Továbbtanulásnál az eredményeket nézik, munkánál meg kb. semmit, bár érettségivel sok mindenre nem is lehet számítani a munkaerőpiacon. Viszont gimnázium és gimnázium között is van különbség bőven, nemhogy gimnázium és szakgimnázium között. Gondolok a nyelvoktatásra, természettudományos tárgyak oktatására, fakultációkra vagy úgy összességében az oktatás színvonalára, a továbbtanulási célokra stb. Ebből a szempontból a gimnázium nyilván jobb választás, mert jobban megkapod az érettségihez és a továbbtanuláshoz szükséges alapokat.
2021. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Sokkal többet ér egy erős gimnázium. Sokkal jobb a tananyag, jobban halad az osztály, erősebb az oktatás, okosabb és felkészültebb leszel.
2021. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom ki pontozta le azokat, akik előttem azt írták, hogy egy erős gimiből könnyebb egyetemre menni, mert motivalóbb a környezet... Savanyú a szőlő, tán? :D


Én az erős gimisek táborát erősítem és emlékszem hányszor veszekedtem a szüleimmel, hogy így kib.sztak velem, mert rengeteget kellett tanulni a jó jegyekért, de fiatal felnőtt fejjel minden egyes nehezebb egyetemi tárgynál megköszönöm nekik, mert ott tanítottak meg hatékonyan tanulni is és ez az egyetemen rengeteget számít.


Arról nem is beszélve, hogy mivel jó tanáraink voltak es követeltek év közben is, szinte nem is kellett külön tanulni az érettségire és nem azért kedves #1-es (látszik, hogy erős gimi közelében nem jártál még diákként :)), mert kedvesen osztályoztak.. :DD, hanem mert tisztességesen felkészítettek minket a 6 év alatt (én 6 osztályos gimibe jártam).

2021. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Tekintve, hogy ugyan azt az érettségit írják így nincs különbség a jegyekben.

Én jó tanuló voltam (középsuliba végig 4,5-4,8 átlaggal) mégis egy "szar" suliba jártam. Tovább tanulni nem szerettem volna így csak azért mentem a "szar suliba", mert nem akartam magamat megszivatni 4 év kemény tanulással.

Ugyan azt az érettségit írtam, mint az elit suliba járó barátaim és nekem mégis jobb lett.

2021. aug. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!