Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobbak az ügyvédi fizuk mint...

Jobbak az ügyvédi fizuk mint a mérnöki(gépész/villamos)?

Figyelt kérdés
Jobban megéri ügyvédnek tanulni?

2021. aug. 6. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
9: "Jesszusom", nem a mondatból kell kiragadni egy részt, hanem az egész mondatot kellene elolvasni :) Az pedig így szólt: "Azért milliókat egy ügyvéd sem keres, százmilliókat biztosan egy sem, legfeljebb a sztárügyvéd keres némi milliót, akiből nincs sok :D" - leírtam, hogy a sztárügyvéd keres milliókat - akiből nincs sok, magyarul ebből nem lehet kiindulni. Így aztán lehet, hogy ez a plafon, de nem ez a jellemző. A kérdező írta a kérdésében, hogy melyiknek éri meg jobban tanulni - tehát kifejezetten pályaválasztás előtt áll -, és ennek kapcsán kérdezte a fizetések alakulását, kifejezetten azt, hogy jobbak-e az "ügyvédi fizuk". Nem KSH szintjén akart alsó-felső határokat megtudakolni, hanem azt, hogy átlagban melyik éri meg jobban, hiszen azért azt nehéz kijelenteni 18 évesen, hogy én majd sztárügyvéd leszek, vagy éppen akármilyen vezető mérnök. Sajnos a mérnöki fizetésekhez nem értek, de a kommentjeim lényege továbbra is az, hogy az ügyvéd 30 éves kora körül kezd el normálisan keresni (mint írtam, 5 év egyetem, jó eséllyel csúszásokkal, plusz jelölti időszak, 3 év kötelező munkaidő a szakvizsgák megkezdése előtt, ami megint idő, mire leteszi a jelölt), és egy mérnök 30 éves kora körül (szerintem) már jobban keres, mint egy kezdő ügyvéd. Egy ismerősöm írta, hogy BME diplomával akár bruttó 900e Ft-ot is adhatnak egy pályakezdő embernek, ami még mindig több nettóban, mint az ügyvédjelölt fizetése éveken át olyan 150-250e körül, és cserébe este tízkor is dolgozhat, mint egyik barátom, vagy kevesebbért egy másik barátom, aki még hétvégén is bejár. Én alapvetően a jogi pályát csak annak ajánlanám, akinek a matekhoz semmilyen érzéke nincs, mert rengeteget kell tanulni, és egyáltalán nincs garancia arra, hogy az ember majd azt mondja 30-40 évesen, hogy megérte, ráadásul sokan kiégnek addigra (vagy hamarabb) és másba kezdenek. Sopánkodó mérnököt meg ritkán hallani, én legalábbis jóval több pályaelhagyó jogászról hallok, mint mérnökről.
2021. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Átlagost nézve egyértelműen a mérnökök keresnek jobban, de még a munkakörnyezet is sokkal jobb nekik (nekünk).

Plusz azt se felejtsük el, hogy versenyszférában különösebb probléma nélkül tudsz munkahelyet váltani, ha ilyenre kerülne sor + a külföldi karrier is opció. Átlagos jogászként a szakmában csak itthon fogsz tudni dolgozni.

2021. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Kieg a 12-es válaszhoz:

Villamosmérnökként, informatikusként a szárnyaló iparágakban a reális kezdőfizu 5-600e. Tapasztalattal, felelősségvállalással a határ kb. a csillagos ég. 5 év tapasztalattal simán lehet keresni már 1, akár 1.5 millió bruttót, amiből azért igen kényelmesen meg lehet élni.

2021. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)


Akkor valószínűleg ez a pálya lesz, annyira nem vagyok rossz matekos, az informatika meg mindig érdekelt.

2021. aug. 27. 13:14
 15/15 A kérdező kommentje:

Igazából akkor így nem látom értelmét, hogy jogra menjek, 3 millió forint lenne + nem keresnék még utána semmit :/


Irodánk meg nuku

2021. aug. 27. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!