Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ősszel kezdek a BME-n...

Dayzen kérdése:

Ha ősszel kezdek a BME-n mérnökinformatikus MSc-t, akkor a második féléves tárgyakkal kell kezdenem, és majd tavasszal csinálom meg az első féléveseket?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikát végeztem (ELTE), ami 6 félév, emiatt nem tavasszal, hanem ősszel kezdek a BME-n mérnökinformatikus mesteren. Ilyenkor az első két félévemet "fordított sorrendben" végzem el? Vagy csak egyszerűen még nem jelentek meg a Neptunban az első szemeszteri tárgyaim, amiket "normál" tanrendben tavasszal csinálnék meg?

2021. aug. 7. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Így van, MSc-n már nem egymásra épülnek a tárgyak, nincsen előtanulmányi követelmény. Mindent akkor végzel el, amikor akarsz
2021. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs előtanulmányi ez igaz, tavaszi tárgyak nincsenek ősszel. Annyit kiemelnék hogy tárgyaknál érdemes megnézni mire épülnek, pl nekem Formális módszerek nélkül nehéz volt Kritikus architektúrák első mérései.
2021. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok Kieg: ez nem azt jelenti hogy ne vedd fel, csak számíts több munkára.
2021. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:

Az ossze-visszasaggal nem ertek egyet es azzal sem, hogy azt veszel fel amit akarsz!

Tavaly kezdtem a gepesz mestert, teljesen uj szak, mi vagyunk a kezdo evfolyam. Nalunk sorrendben vannak es jonnek a targyak, plusz valamibol meg tematika sincs ami 3. vagy 4. feleves lesz. Ugyhogy kivetel mindig van es lesz egy uj kepzesen. :P

2021. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt találod a mintatantervet őszi és tavaszi kezdéssel is:

[link]


Ahogy #2 írta, nézd meg a tantárgyi adatlapokon az ajánlott előtanulmányi rendet és azt is vedd figyelembe, nem véletlenül szerepel! Mondjuk mivel az ELTE-n tanultál, lehet, hogy a Formális módszerek tárgy anyagát ismered (csak példa/tipp, mindenképpen nézd meg a tantárgyi adatlapot!).


Ha bármiben bizonytalan vagy, augusztus 20.-a után bátran érdeklődj a tárgyfelelősnél!

2021. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!