Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemnél milyen nehezebb...

Egyetemnél milyen nehezebb iskolák vannak?

Figyelt kérdés
Ugye alap az általános iskola, utána jön a középiskola, utána főiskola/egyetem (ugyanaz a kettő ha jól tudom), utána milyen nehezebb iskolák vannak még? Gondolom Magyarországon max egyetem a legnehezebb iskola, de a világban mi van az egyetem után? Milyen iskola?
2021. aug. 15. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Doktori iskola. Ez van Magyarországon is.
2021. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A doktori iskola ténlyeg izzasztó néhany ember elmondása szerint.

Szóval szerintem ez nehezebb is.


A főiskola és az egyetem nem ugynaz!

2021. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én így tudom, hogy ma már ugyanaz.
2021. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Annyit tennék hozzá, hogy nem nehézségi sorrendben követik egymást az iskolák. Az egyetem sem nehéz, ha olyan szakra jár az ember, amit szeret. Nekem a középiskola 100x nehezebb volt, mert olyan hülyeségeket is meg kellett tanulnom, amit már akkor is tudtam, hogy soha nem fogom hasznát venni. Napi átlag 3-4 órát tanultam végig középiskolában otthon. Egyetemen meg havonta tanultam talán ennyit. Az első 2 félévben elég volt bejárnom, utána viszont már jó átlagokat akartam az ösztöndíjhoz, így minden ZH/vizsga előtt átnéztem egyszer az anyagot. Ez egy félévben úgy 20-30 órányi tanulást jelentett, ennyi elég volt az 4,5-es kreditindexhez a 3. és 4. félévben, utána 5,2-t értem el, a 6. félévben meg 6,13-as átlagom volt, ugyan ennyi tanulással. Szóval a nehézséget tekintve középiskola valahol a csúcsa az oktatási rendszernek. Főleg, ha az ember egy erős gimnáziumba jár és tudja, hogy mivel akar foglalkozni, milyen tudásra van szüksége. Egyetemi képzések jobban szoktak menni az embereknek, mert arra általában akkor jelentkeznek, ha tudják hogy mi érdekli őket, és tudják hogy az jól megy nekik.
2021. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Fősikola és egyetem között ma már sok különbség nem nagyon van, szépen lassan tűnnek el az előbbiek és lassan már csak egyetemek vannak Magyarországon.

Inkább a képzés fokozatában teszünk már különbséget. A ma alapképzés felel meg a korábbi főiskolai diplomának, ez 3 éves. Ezután jöhet a +2 év ami mesterképzés, és ez már egyenlő a régi egyetemi diplomával.

Ezen felül ha ezek megvannak, lehet menni doktorálni, ami 3-4 év minimum, ez a PhD. (Doctor of Philosophy)

Most ezen felül még mindig van, Magyarországon úgy tudom lehet habitálni, ez a PhD felett van.

Angliában szintén létezik PhD felett lévő végzettség, ez a DSc, azaz Doctor of Science. Sok országban egyenlő ez a PhD-val egyébként, ha reál területen doktorálsz akkor DSc, ha humán akkor PhD, de Angliában magasabb a DSc, egymás után jön.


Nem kérdésre válaszol közvetlen, de érdekességként, a világ egyik legnehezebb vizsgája/college-je az Oxfordban van, amire csak Oxfordban végzett diákok jelentkezhetnek eleve. A vizsgára lehetetlen készülni. Olyan kérdések vannak, mint peldául: Should we define art?

Ebbe az oxfordi college-be évente összesen két sikeres személyt vesznek fel. Nos, az ott megszerezhető fokozatot nem tudom mi, de minden bizonnyal ez az a hely ahova a legnehezebb bekerülni a világon.

2021. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

5. “ a világ egyik legnehezebb vizsgája/college-je az Oxfordban van, amire csak Oxfordban végzett diákok jelentkezhetnek eleve”


Ezt hogy érted? Egyik barátnőm oxfordban doktorált, eltés mesterszak után.

2021. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

#6 Félreértetted. Mint említettem, ez egy olyan college (van vagy 50), ahova csak alumni tagok jelentkezhetnek. Tehát ez nem része a publikus, mindenki számára elérhető szakoknak, oda közel sem ilyen nehéz bejutni.

Ez nem az a vizsga amin mindenki átesik jelentkezéskor, hanem aki abban az adott college-ben akar kutatni ottani mester után.


Ez az All Souls College. Négy különböző 3 órás vizsgán kell átesni, kettő választott és kettő általános területen. Ha ezeken átmentél, utána van egy ötödik vizsga, ami abból áll, hogy egyetlen egy megadott szó alapján kell esszét írnod. Ha ezen is átmentél, van egy interview, ahol az azt hiszem top 10-20 candidate-ből választanak ki egyet, maximum kettőt. Ha te vagy a szerencsés, hét éven át konkrétan el vagy tartva és azt kutatsz amit csak akarsz :)

Szóval ez kicsit más college mint a többi.

Természetesen más college nyitott mindenki számára, lehet oda jelentkezni bármilyen egyetemmel. Ez csak erre az egy college-re vonatkozik.

Én bár nem szeretem a ranking majmolást és az elit egyetemi sznobokat, de idősebb koromra lehet bevállalnék egy Oxbridge PhD-t. Jelenleg kezdem szintén Angliában az MSc-m.

2021. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam olyan 1 éves képzésre, amitől vért izzadtam és esküszöm alsó hangon 10x nehezebb volt, mint az azonos témájú egyetemi képzésem (csak azért emelem ki, hogy azonos a téma, mert ez nem okozhatta a különbséget). Sőt, a sorrend sem, mert párhuzamosan csináltam a kettőt, és míg egyetemen 4.7 voltam, a képzésen a házit alig tudtam 1 hét alatt kiizadni. Többet tanultam ebben a pár hónapban ott, mint 3 év alatt felsőoktatásban. Szóval,nem a sorrend és még csak nem is a papír számít, ha értékes, nehéz, tömény, igazán jó képzést keresel.
2021. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetemek között óriási színvonalbeli különbség van a világban, ezért ezeket nem lehet egy kalap alá venni. Itthon például van olyan egyetemi alapszak, amelyet szerintem könnyebb elvégezni, mint egy erősebb középiskolát. De még a hazai doktori iskolák között is van olyan, amelyet minden értelmes ember elvégezhet, aki beiratkozik és van elég szorgalma. Ugyanakkor vannak itthon és különösen a világban is embert próbáló, kőkémény egyetemek és egyetemi szakok. Még alapszakok is, nemcsak mesterszakok és doktori képzések. Ha megnézed az egyetemek világranglistáját, azokból szerintem ha valaki az első 100 egyetem valamelyikére bekerül, annak valószínűleg komoly kihívásokkal kell megküzdenie. Egy ilyen helyen szerzett alapdiplomát általában többre becsülnek a világ munkaerőpiacán, mint egy gyengébb egyetem mesterdiplomáját. S általában nagyobb tudás is van mögötte.
2021. aug. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján állítják össze a világranglistát? Mert szerintem a népszerűség és a nehézségi szint abszolút nincs szinkronban.
2021. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!