Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Metropolitan...

A budapesti Metropolitan egyetem jó egyetemnek számít? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Előre is köszi

2021. jún. 12. 21:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
39%
Országos szinten másodrangú egyetem, de most, hogy megvette az MNB, valószínűleg át fogja venni a közgazdaságtudományok területén a vezetést az országban. (Nem összekeverendő a gazdálkodástudományokkal.)
2021. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
32%

1. Hogy venné már át a vezetést a közgazdaságtudományok területén egy egyetemnek kinevezett főiskola? 🤣🤣🤣


Tudod az egyetemhez többek között 2 fő dolog kell: tanárok és diákok. Egyelőre a jó tanárok a Corvinuson, ELTE-n, PTE-n stb. vannak, és a jó diákok is ide igyekszenek. A METU a Milton Friedmannal, Edutussal stb. focizik egy ligában, még a BGE-t se tudja megszorongatni... hogy venné már át a vezetést? 😂😂😂

2021. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
53%

#2

Az országban egy darab egyetemen van, ahol vannak közgazdaságtani szakok és komoly közgazdaságtani kutatás folyik (Corvinus). (Ismét kiemelem, a közgazdaságtan nem összekeverendő a gazdálkodástudományokkal/üzemgazdaságtannal.) Ezt az egyetemet egy szűk hónapja hagyta ott az MNB, amelynek saját intézete volt. Megszűnik az intézet, az MNB pénzügyi támogatása és az MNB-s oktatók (gyakorlatilag ők vitték a hátukon eddig a közgazdaságtan oktatását, a kutatást meg végképp) java is otthagyja a Corvinust.


A szakítás után egy héttel jelentette be az MNB, hogy megvette a METU-t. Nem nehéz rájönni, hogy miért történt ez: közgazdaságtnai szakokat akarnak rajta indítani. Így lesz két ilyen egyetem az országban, ahol oktatnak közgazdaságtant. Teljesen reális, hogy ezen a területen átvegye a vezetést a METU.


Legközelebb mielőtt így lehurrogsz, nem ártana tisztában lenni egyrészt a tudományterületekkel, másrészt az aktualitásokkal.

2021. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
59%

3. Tényleg mondtál pár új dolgot, ennyire nem követtem, mi történt, de amúgy az elteconnal mi lett?! Angol nyelvű alkesz közgáz szak van, úgy tudom. A magyar nem indul többet?


A PTE-n van GPME szak újabban, ez bizony hardcore közgazdaságtan: [link]


Hát nem tudom. Csodálkoznék, ha a METU hirtelen kutató közgazdászokat kezdene el termelni.

2021. jún. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
75%

Metropolitan nagyon lent van, oda biztos nem tanácsolnám senkinek sem hogy menjen.


Amikor csúnyán és talán igazságtalanul is büfészakokról beszélnek az emberek, akkor többnyire a METUn tanulhatókról van szó.


Csúnyán fogalmazva a BME retartdást testvére,mert a METUnak is BME lenne a rövidítése, ha az már nem lenne foglalt. Ez csak egy rossz vicc, de szemlélteti a valóságot.


A lényeg, hogy nem egy jó egyetem.

2021. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
9%

#3

Az ELTE alkalmazott közgazdaságtan szakjáról nem hallottam, de nem is találtam róla semmi infót sem a felvin, sem a honlapjukon. Nem az alkalmazott matematikával kevered?


A pécsinek utánanéztem, tényleg nekik is van már GPME-jük. A tanterv még nem elérhető, úgyhogy nagyon friss lehet a dolog. Kíváncsi vagyok, hogy mi fog kisülni belőle. Ettől függetlenül azért ne gondoljuk azt, hogy versenyezni tudnának az MNB-vel, mert sem a szaktudásuk, sem a forrásaik nincsenek meg hozzá.

2021. jún. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, #4-nek akartam írni.
2021. jún. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Tervező grafikus szeretnék lenni. Ebből a szempontból sem számít jó egyetemnek?
2021. jún. 13. 01:18
 9/48 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egy ismerosom jar oda gazd menre. Ugy kap otosoket, hogy full hule.


A diplomamunkajat sem tudja megirni, mert nem tudja ertelmezni a kovetelmenyeket. Azt sem tudja, mi az, hogy szakirodalom.


Vegig kituno volt az egyetemen.


Egy vicc az egesz!

2021. jún. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
43%

csúnya lesz, de igaz: azok választják többnyire a METU tervezőgrafikát, akiket nem vesznek fel a MOMEra vagy meg se jelölik,

mert tudják, hogy nem elég jók,

ellenben van pénzük.

2021. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!