Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik a targyfelvetel?

Hogy zajlik a targyfelvetel?

Figyelt kérdés

(Legyszi ne nezzetek teljesen hulyenek, meg nagyon uj nekem ez az egesz)


Szoval, ugye azt tudom, hogy egy felevben meg kell lennie egy bizonyos kredit szamnak, ami az en esetemben 30. A targyaknal fel van sorolva, hogy melyiket erdemes az elso felevben felvenni. Na mar most, ha en az osszes kotelezo tantargyat felveszem, akkor 27 kreditem lesz meg, ami azt jelenti ,hogy mar csak 3 kredit marad egy valaszthato tantargyra. Ha esetleg igy alakul ,akkor nem problema ,hogy csak egy valaszthato tantargyam lesz? Vagy ilyenkor altalaban nem tudom felvenni az osszes kotelezo tantargyat?

Elore is koszonom a segitseget!


2021. aug. 25. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel tudod venni a kötelezőket, és nem gond, ha csak egy szabadon választható tárgyad lesz. Direkt van így kitalálva.
2021. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben ,koszonom.

Van olyan esetleg, hogy valamiert, nem tudom felvenni az osszes kotelezot?

2021. aug. 25. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező 30-nak lenni, az csak egy ajánlott szám, nincs semmi baj, ha egy félévben több vagy kevesebb van, az a lényeg, hogy a képzés végén meglegyen annyi, amennyi kell. Szerintem is egyébként pont jó, ha egy szabadon válaszhatód van.


Elvileg nem lehetne olyan, hogy a kötelezőeket nem tudom felvenni. Ütközés előfordulhat, de olyan nem igazán van, hogy túl sokat kéne felvenned, és nem férsz bele a limitbe. (Valahol nincs is kreditlimit egy félévre.)

2021. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaa, igy mostmar ertem,koszonom szepen!
2021. aug. 25. 09:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg annyi jutott eszembe, hogy ha valamiert nem sikerul felvennem az osszes olyan kotelezo tantargyat, amit az elso felevre javasolnak, akkor az baj?
2021. aug. 26. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy kötelező-e arra a félévre, vagy csak javasolt, ezt a tantervben jobban látod. Nekem is van olyan tárgyam, amit nem muszáj első évben megcsinálni, csak érdemes, hogy ne később szenvedjünk ilyen tölteléktárgyakkal. Elvileg nem lehetne olyan, hogy kötelező első féléves tárgyak ütköznek, szóval ha ez van, érdemes egy felsőbbévest megkérdezni. (Vagy ha egy nem katalógusos és egy katalógusos óra ütközik, akkor simán nem mész be a nem katalógusosra.)
2021. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!