Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE tárgyfelvétel kérdés?

SZTE tárgyfelvétel kérdés?

Figyelt kérdés
Most kezdek az egyetemen, majd hétfőn lesz a beiratkozás. Én úgy tudtam, hogy majd csak beiratkozás után tudok tárgyfelvétellel bajlódni, de már pár ismerősöm küldte, hogy ők elkezdték felvenni a tárgyakat. Jelenleg csak rangsoros tárgyfelvétel van és nem versenyalapú. Én mint aki még be sem iratkozott, belekezdhetek a tárgyfelvételbe? Aktiválnám a félévet és utána venném fel a tárgyakat. Azt olvastam, hogy a rangsoros pontszám alapon működik. Nem felvételi, hanem az egyetemen elért eredmények alapján kapnak a tanulók pontszámot, nekem meg nincs olyanom, mert még el sem kezdtem az egyetemet. Elnézést, még nem egészen értem a rendszert.

2021. aug. 25. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Rangsoros majd később lesz lényeges, most elsőévesként majd beiratkozás után egy tárgyfelvételével tudod aktiválni a féleved.

Persze ne csak egyet vegyél fel, hanem akkor már összeset ami kell :)

Rangsoros később lehet lényeges, de nálunk (etszk) sosem volt úgy értelme, mert fix órarendnél mindenkinek volt helye, viszont azt kb mindig későn kaptuk meg, úgyhogy nem nagyon volt, hova rangsorolni😅

Szabválnál vagy tesinél lehet lényeges, de sajnos ott is kiszokták ezt azzal “cselezni” hogy az oktatóval felveszik magukat még kb mindenki előtt.

De hidd el nem vagy lemaradva semmiről, csak iratkozz be és utána aktiváld a félévet.

2021. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most azt mondták nekem, hogy rangsorosnál is próbálkozhatok, mert itt mégiscsak a felvételin elért pontszámomat veszik figyelembe (mert gólya vagyok). Félévet meg tudok aktiválni a neptunban valahol állítólag. Eléggé megkavartak. Én is így tudom mint te, hogy beiratkozásig várnom kellene, de már 15 ismerősöm is várólistára lett helyezve.
2021. aug. 25. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, vedd fel a tárgyakat rangsoroson, felvételi pót alapján rangsorolnak titeket. Ne várj vele beiratkozásig, bár az, hogy mikor jelentkezel, nem számít a rangsoroson. De jövő héten már versenyes van, szóval még a héten kellene
2021. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! És aktiválnom kell a félévet vagy automatikusan aktiválódik, ha felveszek egy tárgyat?
2021. aug. 25. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell aktiválni, ez automatikus.
2021. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés, nagyon köszönöm a segítséget!
2021. aug. 25. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell beíratkozásig várnod és automatikus az aktív félév.

Vedd fel a tárgyakat már most rangsoroson. Ha szeretnél tesit vagy szabválokat akkor rangsoroson már nem túk sok lehetőséged lesz.

Szombatig van rangsoros úgyhogy hajrá.

Igen,most a rangsoros pontjaid a felvételi pontok alapján megy.

2021. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!