Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanultunk az iskolában?...

Mit tanultunk az iskolában? Erre valaki tényleg emlékszik?

Figyelt kérdés

Van olyan ember akiben megmaradt, hogy pl. 5. osztályban, vagy 11-ben (de bármelyik lehet), mit tanult úgy egy egész éven át?


Csak mert például, ha én megnézek egy filmet, akkor tudom nagyjából miről szólt. Ha elolvasok egy nekem tetsző könyvet, akkor emlékszem nagyvonalakban a történetére, egy-egy jelenetére..


De az, hogy végig kelljen hajnalban mennem az egész városon, hogy beérjek az iskolába, utána "végigszenvedni" sok sok órát, utána haza irányba megint minimum 1 óra utazás... és ennek gyümölcseképpen semmi, de semmi sem maradt meg úgy az egész évből, így néhány évvel később az iskolából, na az már ciki. De akit kérdeztem, szinte ugyan így van ezzel.


Akkor itt nincs valami probléma az oktatással?

Pedig én szinte abszolút 4-es tanuló voltam, elvégeztem a 12 osztályt, és ha visszagondolok, semmisem jut róla az eszembe. Ez borzasztó szerintem.


Arra kb emlékszem miből kaptam rossz jegyet, vagy épp melyik évben jártam suli helyett a barátnőmhöz reggelente, de az, hogy mikor mit tanultunk, abból semmi sem maradjon meg... ráadásul a legokosabbaknak sem... azért itt van valami probléma szerintem, és nem a diákokkal.


De legalább annyi lenne, hogy 5. oszályban megtanultunk matematikából szorozni😀😆😅🤣🤣 vagy valami..


8-ban megtanultunk minden hasznos dolgot, amire egy korombelinek szüksége lehet az életben, plusz választani is, és dönteni is megtanítottak... vagy valami..


De semmi ilyesmi nem történt, és én ezt akkora nagy bajnak vélem, hogy az egész magyar iskolai rendszert hibáztatván, kérdezem, hogy nektek mi a véleményetek erről a dologról?


Ti be tudnátok táblázni az éveket, akár a hónapokat, hogy mikor mit tanultatok?



2021. aug. 26. 02:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
40%
Őszintén én se tudom, hogy évfolyamokra lebontva mit tanultunk. Például emlékszek, hogy meg kellett tanulnunk a Himnuszt de, hogy mikor gőzöm nincs (magára a himnuszra se emlékszek max. az első versszakára). Meg azt se tudom, hogy tavaly mit tanultunk töriből pedig 4,6os átlagom volt. Ha most valaki megkérdezné, hogy mi történt a tavalyi évbe semmit nem tudnék mondani, de ha az egyik osztálytársam elkezdené mesélni, nekem is eszembe jutna.
2021. aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

Elsoben tanultuk a betuket, a szamokat, a halmazokat, es osszeadni meg kivonni 20-as szamkorben.

Masodikban a romai szamokat meg a szorzotablat. Harmadikban kezdtunk fogalmazni tanulni es kivulrol meg kellett tanulni egy reszt abbol az olvasmanybol, ami arrol szolt, hogy Prometheusz ellopta a tuzet - amit halalosan foloslegesnek tartottam...

Negyedikben a kornyezetismeret meg az orosz volt uj tantargy, de lehet, hogy a kornyezet mar harmadikban... tehat akkor tanultuk a cirill betuket irni es olvasni, meg olyan szavakat, hogy babuska, gyeduska, miska, muska, lisza, medvegy, zajcsik pabegajcsik.

Otodikben uj tantargy volt a tortenelem (őskorszak), a foldrajz (hegysegek kialakulasa?) meg a fizika (passz...).

Hatodikban biztos jol elvoltam... Talan ekkor jott be a biosz?... Valami unalmas allatok... hiuz?...

Hetedikben jott a kemia: atommag felepitese - proton kozepen, korulotte elektronok, meg valahol neutronok is vannak... 🤔, es ha nagyon kozel kerul egymashoz ket proton, akkor az elektronok mar mindketto korul keringenek es akkor mar molekulanak hivjuk. Az ember szaporodasat is ekkor tanultuk - es egy csoporttarsam varandos is lett...

Nyolcadikban tovabb fokozodott a kemia, de a fonalat mar hetedikben elvesztettem 😕... es uj tantargy volt az allampolgari ismeretek, ami tetszett, es matekszakkorre jartam, ahol egyszer kiderult, hogy logikusabban gondolkodom, mint egyszeruen.

Kb. ennyi volt az altalanos iskola. Ja meg a kotelezo olvasmanyok: 3.-ban vagy 4.-ben a Kincskereso kiskodmon (kinszenvedes, nem is olvastam ki, csak feligmeddig, pedig 2.-ban az olvasokonyvben a kis biceboca még kimondottan tetszett), talan 7.-ben a Pal utcai fiuk (az egyike azon keves kotelezoknek, amit kiolvastam, es ez még tetszett is), meg a Koszivu ember fiai, ami szinten kinszenvedes volt, mert mar az elso oldal tele volt idegen szavakkal, ugyhogy nem is ertettem, raadasul kétkotetes kiadasban volt meg, amitol még hosszabbnak tűnt - nem is olvastam ki, nyilván. Az Egri csillagokat viszont igen, pedig az is hosszu volt, sőt, még tetszett is.

Meg tanultunk még egy csomó éneket, amit most nem fogok felsorolni, meg még egy csomó mást, de azokat se.

2021. aug. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
70%
28 éves vagyok. Nem emlékszem semmire.
2021. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%
Azért aki kicsit megerőlteti magát, erre-arra azért biztos emlékszik, csak egyszerűbb azzal elintézni, hogy "semmire", főleg, ha úgy összességében eleve azt gondolja, hogy rossz az iskolarendszer. ;-)
2021. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
47%

elkezdtem olvasni a hozzászólásokat, de a többség a szokásos baromságokat írja, így abbahagytam.


kérdező, a magyar oktatási rendszer megbukott, ezt nyugodtan kijelenthetjük, de egy ilyen birka társadalomban a többsége nem akar ezzel szembenézni.


azért nem emlékszel szinte semmire, mert a magyar oktatási rendszerben túl nagy mennyiségű lexikális tudást akar átadni megfelelő gyakorlat, magyarázat nélkül unalmasan.

Ennek persze hogy az következménye, hogy hamar kiesik az ember fejéből.

Nyilván ha vki mondjuk jó matekból, és érdekli, meg ilyen vonalon akar továbbtanulni, akkor esetleg több is megmaradhat, már csak azért is, mert otthon is foglalkozik vele.


Az idegennyelv-oktatás meg szerintem az egyik legrosszabb Európában – a 2tannyelvű gimiket kivéve. Az emberek 75%-a nem beszél idegen nyelven, aki meg igen (pl én), általában azért, mert az interneten megtanult angolul.

Szerintem a nyelvtanárok még ma is a szódolgozatnál meg az nyelvtan erőltetésénél tartanak. őszintén szólva nem volt olyan angoltanárom, aki igazán jó lett volna, a többségnek a kiejtése is elég gyatra volt.


egyébként meg…nem akarok bunkó lenni, de tudnék mesélni a tanár ügyfeleinkről, ahogy a programozó öcsém is. hát nem az eszükről híresek, de ezen a fórumon sem éppen ők a legokosabbak.

itt az egész tanárképzést is át kéne alakítani, hogy ne olyan trógerek menjenek tanárnak, akik mondjuk nem fértek be egy biológia/mérnök/etc. szakra.


persze egy ennyire elmaradott, szolgalelkű társadalommal, mint a magyar, sok mindent nem lehet kezdeni.

sztem itt még 10 év múlva is menni fog rinya, hogy pityuka miért nem akarja elolvasni a Kőszívű ember fiait. Már ha lesz még tanár :D

2021. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

25# Jók a meglátásaid, köszönöm a kvázi "visszaigazolást", hisz nagy valószínűség szerint, pontosan így van ahogy írod. Én is erre tippelek.


Jó, én sem vagyok egy lexikom, de azért érdekes, ami érdekel az életben, azt szívesen megnézem, megértem, és néha igen csak nagy benyomással, emlékekkel lát el, szóval minden bizonyára akkor nem velem van a probléma.

Nekem elkéoesztően sok tapasztalatom van a "szakmámban", és ismerten jó ember vagyok, és amit tudok, azt nagyon is jól tudom, órákig tudok róla írni is, és beszélni isnróla, szóval biztos van kulcsa ennek az egész elmendolognak.


Érdekesség, hogy a régi, általános iskolai (legjobb), legobb fej, legjobb hozzáállású, intelligens barátaimból 10-ből minimum 5-6, már 8. Után már kinment külföldre tanulni, élni, és aki itt maradt, az csakádot alapított/dolgozik, vagy csak épp valami multinál sikerült elhelyezkednie, ami mellé be sem fér a jóbarátság, illetve azok a momentumok, alkalmak, amikor jól be lehet ülni helyekre, és jó fej társaságként jelen lenni. Max gondolom a jelenlegi kollégákkal, akikkel sztem is érdemesebb jóban lenni, tehát legjobb/jobbféle igaz barátság már annyira nem fér bele az életükb, csak max a közeli szakmabeli kapcsolatok. Érthető (módon).


Szóval köszönöm a képzeletem alátámasztását, és remélem azért ha valaki rendes, és bele tud nyúlni ezekbe a tanítási formákba, az megtesz mindent, hogy jobb legyen az a világ, az oktatással, az oktatási rendszerrel együtt.


Én is ilyen vagyok, tudom/erősen sejtem hogy lenne az igazi, és megpróbálok tenninért, hogy legalább a következő nemzedékek, ne essenek ugyan ebbe a "hibába", téves és negatív jellegű taníttatásban, ne kelljen részt venniük, mert ez egyfajta amolyan kínzása a fiataloknak.


Néhány külföldi országban ez pipecül jól működik, gondolom azért van az, hogy az alapbér is pl 4x akkora legalább, mint hazánkban.


S nem utolsó sorban, a legjobb munkáknál, nem egy "köze sincs hozzá" ember a főnök, és kamu a szakmája is, és ezért, pontosan ezért nem halad előre és jobbnál jobb irányba ez az ország színvonala. Valahogy mindig ugyan az, vagy csak egyre rosszabb "jellegű".


A felesleges pénkidobások nagyon jellemzikba magyar vezetőséget is.


És az, hogy nem már fiatal korban behatárolják, hogy ki miben jó, tehetséges, értékes, hanem csak megy a "betanult" lexikális rizsa, amit később senki nem tart a későbbiekben számon... (többnyire)


A jó szakemberek (tapasztalatból), akik megtehették, már réges régen kimentek külföldre sok sokszoros fizetésért, és életszínvonalért..


Sztem ezért van az is, hogy ilyen sok az introvertált, depressziós, negatív hozzáállású ember ebben az országban, főleg a kedvenc fővárosunkban...


Szóval köszönöm a válaszokat, jöhetnek még értelmes kommentek (amúgy:)

2021. szept. 30. 23:04
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

"Érdekesség, hogy a régi, általános iskolai (legjobb), legobb fej, legjobb hozzáállású, intelligens barátaimból 10-ből minimum 5-6, már 8. Után már kinment külföldre tanulni, élni, és aki itt maradt, az csakádot alapított/dolgozik, vagy csak épp valami multinál sikerült elhelyezkednie, ami mellé be sem fér a jóbarátság, illetve azok a momentumok, alkalmak, amikor jól be lehet ülni helyekre, és jó fej társaságként jelen lenni. Max gondolom a jelenlegi kollégákkal, akikkel sztem is érdemesebb jóban lenni, tehát legjobb/jobbféle igaz barátság már annyira nem fér bele az életükb, csak max a közeli szakmabeli kapcsolatok. Érthető (módon)."


Ebben mi az érdekesség? Egyszerűen felnőttetek, bővült az ismeretségi körötök, aminek kapcsán meglazultak a barátságok. Mindenkivel így van teljesen függetlenül attól, hogy hol él és hogy mennyire intelligens.

2021. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!