Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szigorlat vagy az államvizsg...

A Szigorlat vagy az államvizsga a nehezebb?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz szigorlatom és tudom hogy az egész tanulmányaim során tanultakat fogják kérdezni, viszont azt nem tudom pontosan hogy miben más mint a záróvizsga? Szerintetek nehezebb vagy könnyebb?

2021. aug. 26. 14:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem leírni hogy rendelkezem már egy Diplomával és államvizsgáról már van tapasztalatom.
2021. aug. 26. 15:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szigorlat az egy tantárgy vagy tantárgycsoport (összevont szigorlat) anyagát kérdezi. Az államvizsga pedig kvázi az összes szakmai tárgy anyagát.
2021. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
És az előző diplomádnál nem volt szigorlat menet közben? :o
2021. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

beszarok, komolyan ez kérdés, ha van diplomád? ennyire lehetnél tájékozott, és elsősorban is az egyetemed tanulmányi tájékoztatóját kéne alapul venned, nem a gyakorit.



azt tudni kell, h. bolognai rendszerben nem minden szakon van szigorlat, de akkor is illik tudni róla.igen, akkor tudni kell a megelőző 1 v. 2 év anyagát, nekem minden szigorlatom 5 lett, nem éreztem nehéznek, az államvizsga jóval nehezebb.

2021. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as Nem volt első tanulmányom alatt szigorlat.


Utolsó! Azért tettem fel a kérdést itt hogy tapasztalt emberektől, kapjak információkat hogy mégis mire számítsak. Megnéztem az Egyetemem weboldalán mindent a szigorlatról. És kérdeztem ismerőseimet is, egyik szerint nagyon nehéz a másik ember szerint könnyű volt.

2021. aug. 26. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

tanulni kell rá tisztességgel, nem pedig embereket kérdezgetni erről.

nyilván, aki felkészült, annak könnyebb volt, aki nem, az azt fogja mondani, h. nehéz.

tanulni kell, ennyi.

2021. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Jogos! Igazad van!


Köszönöm a hozzászólásokat!

2021. aug. 26. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ a szaktól és hogy milyen szigorlatról van szó.

Nekünk például volt egy könnyebb, ami egy nagyobb vizsgának felelt inkább meg, meg egy nehezebb, ami kétfajta tárgycsoportot is magába foglalt, és nagyon komplexen tudni kellett hozzá az anyagot. Az első államvizsgám mindkét szigorlatnál könnyebb volt, a második valahol a kettő között helyezkedett el.


Érdemesebb lenne felsőbbéveseket meginterjúvolnod.

2021. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Én még nem tartok az államvizsgánál, de úgy hallottam hogy ott azért mindenkit át szoktak rugdosni (BME mérnöki szak) viszont a matek szigorlatunkat sokan elrontják és nagyon sokan azért esnek ki az egyetemről, mert összegyűlik a 6 sikertelen vizsga alkalom.


Tehát szerintem egy szigorlatot komolyabban vesznek és vas fegyelemmel nézik, hogy tudod-e teljesíteni.


Ahogy hallom az államvizsgánál meg azért átszoktak menni és nem azon hasalnak el a diákok.

2021. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8. Látod el is felejtettem szakot írni!


Osztatlan Tanári szak Földrajz-Történelemtanár és állampolgári ismeretek

2021. aug. 26. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!