Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Révaisok! (Győr) Hány pontos...

Révaisok! (Győr) Hány pontos felvételivel és mmennyi vitt ponttal vettek fel titeket anno?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem egy túl hajtós iskola. Ha nem vagy szín kitűnő, tip-top ember, akkor hamar lemorzsolódnak. Nagyon barátságtalanok az emberek, mert akik ennyire hajtósak, azok nem fognak segíteni egymásnak, hanem saját magukkal foglalkoznak.
2021. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Korábbi évek felvételi ponthatárait meg tudod nézni ebben a táblázatban:

[link]


magyarázat a táblázat használatához:

[link]

2021. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Az első infói nem tudom, honnan vannak, de nem egy "túl hajtós iskola" a Révai. Az tény, hogy sok nagyon jó tanuló van, hiszen az egyik legerősebb vidéki gimnázium, de egyáltalán nem kitűnő mindenki. Sem én, sem a barátaim nem szakadtunk meg soha a tanulásban, és időnként rosszabb jegyeket is kaptunk. De aki figyel, jegyzetel és nem hanyagolja el a tanulást, annak nem nehéz jó jegyeket szereznie.

Az pedig, hogy nem lennének barátságosak vagy segítőkészek a tanulók, egyszerűen nem igaz. A legtöbb osztályban igenis kialakul egy pozitív, összetartó légkör, ahol segítik egymást az emberek. Ráadásul én olyan embert sem ismertem, aki másik iskolák tanulóival direkt ellenszenves vagy lekezelő lett volna csak azért, mert ő révais. Kivételek természetesen mindig lehetnek, de úgy érzem, az első válaszoló egyetlen negatív tapasztalat alapján általánosít, mert a többség nagyon nem olyan, mint ahogy ír róluk.

A kérdésre válaszolva: 85 pontot értem el a felvételin, igaz ez már több éve volt. Már nem emlékszem, hogy összesen hány pontom volt, de a vitt jegyeim között egy négyes volt csak, a többi mind ötös volt, így viszonylag könnyen bekerültem. És soha nem bántam meg, hogy a Révaiba mentem. :)

2021. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem hatosztályosba 76 pontos írásbelivel vettek fel. Szóbelin 1 pontot vesztettem,és kitűnő tanuló voltam még mellé.


Tavalyi kérdés,tudom,de lehet valakinek még jól jöhet :)

2022. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!