Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Versenyalapú tárgyfelvételen...

Versenyalapú tárgyfelvételen lehet leadni?

Figyelt kérdés

Jelenleg rangsoros tárgyfelvétel van és van egy felvett tárgyam, amire nem biztos, hogy bekerülök. Próbálok menekülési útvonalat keresni, hogy ne kelljen kapkodjak. Arra gondoltam, hogy most rangsoroson felvennék még plusz kettő tárgyat, egy 3 kredites kötelezően választhatót és egy szabadon választható 2 krediteset, ahová biztosan bekerülnék. Szóval ha esetleg ledobna a rendszer a fent említett tárgyról, akkor is meglegyen az elegendő számú kreditem.

A kérdésem az lenne, hogy versenyalapú tárgyfelvételen lehet-e leadni rangsoroson felvett tárgyakat? Hogy ha esetleg mégis bekerülnék arra az egy tárgyra, akkor ne kelljen a másik kettőre is bejárjak.



2021. aug. 28. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet
2021. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, viszont a tantervi ajánláson kívül ne vegyél fel kötelezően választhatót, első évben még nem is nagyon tudsz mondjuk, mert minden az első féléves tárgyakra épül. Melyik egyetem és szak egyébként, lehet nálatok máshogy van?
2021. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
SZTE gazdálkodás és menedzsment. Muszáj felvennem kötelezően választhatót, mert nincs elég kreditem.
2021. aug. 28. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nincs elég kredited? Nem kell mindig pöccre 30-nak lennie, ezt a hülyeséget el kéne feljeteni, sokakban rosszul rögzül, ez csak egy ajánlás, nem kell vért izzadni, hogy mindig pont 30 legyen, valamikor kevesebb lesz, mint 30, valamikor meg több, mondjuk 34 a tanterv szerintiekből, persze te tudod... 😑🙄🙄


Ami fontosabb, és ezzel keverik össze sokan, az ÁLLAMIN MARADÁSHOZ SZÜKSÉGES MINIMUM ÉVES KREDITMENNYISÉG, ennek az értéke: 36 kredit/2 félév. Emellett az állami státusz megtartásához kell még a karotokon meghatározott, SÚLYOZOTT ÁTLAG. Tehát 36 KREDIT ÉVENTE ÉS 3.0 SÚLYOZOTT ÁTLAG (bár a Ti karotokéra nem emlékszem fejből, de biztos, hogy ez an két feltétel kell). Viszont ez sem azt jelenti, hogy akkor félévente irgumburgum 18 kreditet össze kell szedni, ennek a 36-nak az elosztása teljesen mindegy, mindegy, hogy 18+18, vagy 30+6, vagy akármi.


Remélem tudtam segíteni, a másik válaszomat lepontozók pedig bekaphatják 🖕

Nem értem miért kell lepontozni, csak segíteni akartam, egyre kevesebb kedve van itt az embernek segíteni, komolyan. 😑🙄

2021. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Mindenhol azt mondták, hogy 30 körül legyen meg az a biztos. Kötelezőekkel 25 kreditem sem volt meg. Egy 3 kreditesre tuti bekerülök, de így akkor nem aggódom, ha esetleg a másik tárgyra nem kerülök be. Köszönöm a segítséget!
2021. aug. 29. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!