Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lesz megint...

Szerintetek lesz megint iskolazár meg online oktatás a 2021/'22-es tanévben? Ha igen, mit tippeltek, mikortól?

Figyelt kérdés

2021. szept. 1. 14:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
26%
39 es nem mindenki lusta dög mint ti.
2021. szept. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 WidowmakerButt ***** válasza:
29%

39-es vagyok. A távoktatástól nem lesz senki egy lusta dög, csak az, akit nem érdekel a továbbtanulás, a művelődés. De az ilyenek ugyanúgy nem csinálnak semmit az iskolában, akár van távoktatás, akár nincs. Nem vagyok középsulis, nem a suliból akarok lógni, egyetemre járok, az előadásainkat online is lehet nézni. A legtöbb középsuliban már nagyon komolyan veszik a távoktatást is, nem úgy mint az első alkalommal, amikor a legtöbb suliban csak 1-2 óra volt megtartva, a többihez csak feladatok lettek kiosztva.


Csak azt nem értem, hogy miért baj az ennyi embernek, ha mások otthonról tanulhatnak, nem kell utazgatniuk, nem kell nyomorogni a hidegben, nem kell egész nap az iskolában ülni, esetleg terjeszteni a vírust. Miért baj ez nektek? Egyszerűen nem bírom felfogni. Oké, hogy az iskolába járás meg a dolgozás fényévekre van egymástól a megterhelést nézve, ez nyilvánvaló, dolgozni sokkal nehezebb. De ha az embernek van 8-9 órája egy nap, abban is el lehet fáradni elég könnyen. Nem akartam magamat angolul kifejezni, de amit csináltak, az már boomerkedés. Ha nem tudjátok mit jelent, google a barátotok.

2021. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
76%

Akkor mi a fenéért nem megy magántanulónak az, aki nem akar iskolába és közösségbe járni? Nem nagy kunszt elintézni.

Miért is kellene mindenki másnak otthon kornyadoznia az ilyenek miatt??

És hogy visszakérdezzek kedves 39-es , Neked miért olyan nagy baj, hogy mások be akarnak járni és közösségben akarnak lenni napközben?

2021. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 WidowmakerButt ***** válasza:
100%
Aki olyan fajta, az úgyse fog szocializálni, akár közösségben van akár nem. Aki meg akar, az úgyis találkozik a barátaival. Egy szóval sem mondtam, hogy mindenképpen kell az online, meg hogy az jobb lenne, csak azt nem értem, hogy miért van mindenki ennyire ellene, miért neveznek másokat lusta dögnek stb.
2021. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
74%
43 as az ilyenek az antiszociális senkik akikre senki nem kiváncsi.
2021. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
75%

43-as, sokan valószínűleg szívesen mennének magántanulónak, de erről ők nem dönthetnek. A szülők meg nem olyan modernek, hogy egy ilyet megengedjenek. Nekem se írták volna alá sose, hogy legyek csak magántanuló, pedig sdzenvedtem az iskolában, és ezt látták is rajtam. Egyszerűen nem akarták, hogy otthon legyek naphosszat, mert addig terjed a gondolkodásuk, amit a világból berögzítettek magukba: a gyereknek az iskolában a helye. Ezt hozták magukkal, ebben nevelkedtek. Ezt nem lehet elintéznie a gyereknek, szóval az antiszociálisok szívesen lennének otthon, hogy megkíméljék magukat a többiek szemétkedésétől, csak épp nem tehetik meg.

Viszont ha online oktatás van, akkor otthon maradhat mindenki, aki szeretne, a szülőknek nem lehet ellenvetése, akiknek meg hiányzik egymás társasága, hát rajta, találkozzanak. Ki lehet menni, együtt lehet lenni, és mindezt úgy, hogy másokat meg nem kényszerítenek társaságba. Érted? az online mindenkinek jó, a bejárás meg nem.


Egyébként rohadtul várom már, jöhetne már. Most már egyetemista vagyok, de sok órára teljesen felesleges bemenni, ahogy vizsgázni is. Csak nyomorgunk a folyosókon, aztán gyakorlatilag kis érettésgit tartunk, mert 2-3 ember tételt dolgoz ki, amíg egy felel. Rohadt kellemetlen, ha meg utolsó akarok lenni, mert zavar, ha más is van benn rajtam meg a tanáron kívül, akkor oda az egész napom, várhatom meg, amíg boldog-boldogtalan bemegy vizsgázni. Na most ezzel szemben online-ban kapsz egy időpontot, bejelentkezel, és a tanárral négyszemközt szépen levizsgázol. Nincs várkozás, nincs kényelmetlen nyüzsgés, nincs oda a napod, és az otthonod biztonságában vagy. ÉS ezek még csak az "önző" szempontjaim voltak, de ott van még az is, hogy nem terjeszted, hordozod szét a betegséget, nem költesz pénzt benzinre, hogy beautózz az egyetemre, tudom-tudom, van tömegközelkedés is a világon, na azzal meg nekem egyik városból a másikba sokkal több idő, és ősz-tél van, hideg, sárban tapicskolás, a közelekedési eszközön tömegnyomor. Gondolom ez van Pesten is, villamosok, buszok, metrók. Na, ha nem indul el x hallgató egy nap vizsgázni, az pont annyival kevesebb ember a tömegben. A tanárok is maradhatnak otthon, bejelentkeznek és vizsgáztatnak a nappalijukból. Hát baxki, mindenkinek jobb így. Akkor hol van már? Mire várunk??

2021. okt. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
62%
46 os dehogy jobb 😡
2021. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
22%

Már ne haragudj 46-os, de hogy mondhatsz olyan butaságot, hogy legyen online oktatás, de aki akar, az találkozzon a barátaival/osztálytársaival. És mond már meg, hogy hol találkozzanak? Nem lehetsz olyan naiv egyetemista létedre, hogy azt hiszed, a lezárás kizárólag csak a sulikra vonatkozna. Tényleg azt hiszed, hogy a sulikat bezárják, de mást nem, és mehet majd mindenki otthoni tanulás után lazán és szabadon moziba, szórakozóhelyre??

Ha oda jutunk, hogy online oktatás lesz, akkor bizony sok mást is zárni fognak. És ez okoz majd ismét óriási gazdasági és társadalmi károkat.

És a sok Hozzád hasonló vészmadár ezt nem képes sajnos felfogni:-(

2021. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
69%
És ahogy leírtad az "élményeidet", szerintem válts egyetemet inkább. Nem az online oktatás fogja a problémádat megoldani.
2021. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim válasza:
97%
Az én iskolámnak az igazgatóhelyettese már mondta nekünk,hogy nem szeretnék az online oktatást,de nagy rá az esély ,hogy lesz!
2021. okt. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!