Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakgimnáziumból érettségi...

Egy szakgimnáziumból érettségivel mennyire nehéz bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szakgimnáziumokban letett érettségi mennyiben tér el a sima gimnáziumi érettségitől? Nehezebb bekerülni vele egyetemre?

2021. szept. 1. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
nem nehez sot elonyos ha egyetem szempontjabol elonyos szakon vagy pl egészsegugyi vegzettseg/szakgimi elony + pont orvosira. amugy nem ettol fugg
2021. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sajtadó ***** válasza:
100%
Ugyanolyan előnyös mint máshonnan, a nehézség majd az egyetemen jön a gyengébb alapok miatt, többet kell pótolni. Ha most választasz, sima gimibe menj. Ha már bent vagy egy szakgimiben, akkor kitartás, menni fog!
2021. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most kezdtem bele a 10. évbe turisztikai szakgimnáziumba, és közgazdaságtan vagy jogi egyetem a célom. Minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, ha már rossz suliba iratkoztam.
2021. szept. 1. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

"A szakgimnáziumokban letett érettségi mennyiben tér el a sima gimnáziumi érettségitől? Nehezebb bekerülni vele egyetemre?"

Semmiben, egyetemet nem érdekli, hogy honnan jössz, legyen meg a pontod és bent vagy.

Arra figyelj, hogy 1 emelt érettségi kelleni fog az egyetemhez.


"az egyetemen jön a gyengébb alapok miatt, többet kell pótolni."

Ez attól függ, hogy hova megy tovább, mert matekon kívül nem hiszem, hogy olyan sok mindent kellene pótolni, seggelős tárgyaknál meg m1, ott nincs logika csak tanuld meg.

2021. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sajtadó ***** válasza:
69%

“seggelős tárgyaknál meg m1, ott nincs logika csak tanuld meg.”


Ez egyáltalán nincs így, van logika az irodalomban, nyelvtanban, történelemben is, csak ezeket jóval nehezebb tanulni, pont azért, mert a logikájuk összetett.


Nem tudom, természettudományokból milyenek a szakközépiskolák, de mivel a gyerekek is eleve gyengébbek, ezért ez lehúzza az egész oktatás színvonalát.


Kérdező ne keseredj el, nagyon figyelj matekon, tanulj meg angolul minél jobban, a többi jó lesz!

2021. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Természettudomány tárgyakat lehagytam, bár nem hinném, hogy szakközépben valaki ilyenből érettségizne.


Töriben logika az, hogy háború után nyomor van, de az nem logika, hogy XY csata ekkor volt, az seggelés.

2021. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanolyan érettségit kapsz ott is, de szerintem nehezebb jó eredményeket szerezni. Gondolok arra, hogy pl. szakgimnáziumban nincsen normális természettudomány oktatás, csak egy idegen nyelv kötelező, vannak (adott esetben akár teljesen felesleges) szakmai tárgyak, egy szakmai tárgyból is kötelező érettségit tenni és esetleg a továbbtanulás miatt még egy 6. tárgyból is kellene érettségizni, egy emelt is kell ugyebár. Úgyhogy attól függ milyen szakra akarsz menni, de alapvetően egy gimnázium jobb választás ebből. Írod, hogy már szakgimis vagy, az sem gond, de előre nézz utána a felvételi követelményeknek és hajts rá azokra a tárgyakra, tervezz meg mindent előre.
2021. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sajtadó ***** válasza:
70%

6. Látom te nem voltál jó történelemből. A történelemnek van belső logikája, például hogy Mária Terézia miért vezette be a törvényeit, mi az egész politikájának a logikája, mi miből következik. Sajnos ezt nem tanítják meg rendesen, és sajnos akik nem értik az egészet, azoknak tényleg csak évszámoknak tűnik az egész. Nagyon nem az.


A jog egyébként ugyanez. Aki nem érti, az azt hiszi, csak be kell magolni, pedig a jognak is van nagyon mély belső logikája, és sokkal könnyebb úgy tanulni, hogy érted is.


Az irodalom is ugyanez a téma. Annak is van belső logikája, nem csak versek, életrajzok az egész.

2021. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

#1

Az egészségügyi suli/végzettség nem jelent pluszpontot az orvosira. Mivel alapból két emelt kell oda így azzal rögtön kimaxoltad a pluszpontjaidat.

2021. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ki kellett hagynom egy évet hogy tudjak emelt szintű érettségit tenni és gyengébb alapokkal kerültem be az egyetemre!
2021. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!