Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megérné így...

Szerintetek megérné így felvenni a tantárgyaimat?

Figyelt kérdés

Sajnos előző félévben nem teljesítettem egy tárgyat, így a ráépülő tantárgyat nem tudom felvenni ebben a tanévben, mivel csak ősszel indul. Viszont jövőre az óra időpontjában lesz egy másik előadás (két féléves tárgy) is, így ez a kettő ütközni fog. De arra gondoltam, hogy mivel ennek, a mintaterv szerint jövőre esedékes tárgynak nincsen előfeltétele, ezért felvenném ezt idén az épülős tárgy helyett (amit ugye fel sem tudnék venni), és akkor nem lenne óraütközésem jövőre. Vagy érdemesebb lenne a mintaterv szerint jövőre felvennem ezt is, és akkor az egyikre nem járok be? (mindkettő előadás). Bár az utóbbit annyira nem akarom, szeretek minden órán részt venni😕 Csak azért vacillálok, mert nem tűnik egy tölteléktárgynak, de előfeltétele meg végülis nincsen, csak ugye a mintaterv szerint egy évvel később van🤷🏻‍♀️ Amúgy most kezdem a másodévemet jogon, ha ez számít (már abból a szempontból, hogy itt inkább magolni kell)

Ne haragudjatok, ha egy kicsit kusza lett, csak most picit tanácstalan vagyok😅

Ha valaki esetleg volt már hasonló helyzetben, vagy tud tanácsot adni, annak megköszönném ha leírná a tapasztalatait, nagyon hálás lennék!🙂

Előre is köszönöm nektek a válaszokat!🥰

20/L



2021. szept. 3. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs előfeltétele, akkor vedd fel, jobb ha minden órára van lehetőséged bejárni, mint vacillálni, hogy melyikre menj be.
2021. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
A mintatanterv csak ajánlás. Én is felvettem későbbi időpontra írt tárgyakat.
2021. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megyek is felvenni azt a tárgyat!😊
2021. szept. 3. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!