Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anyám azt akarja, hogy egyetem...

Rozsapatrik kérdése:

Anyám azt akarja, hogy egyetemre menjek, de én nem akarok. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Középiskolában technikumba mentem és programozást kezdtem el tanulni mert általánosban mivel szerettem a számítógépes játékokat ezért ez állt hozzám a legközelebb. 11-12. osztályra rájöttem, hogy én nem akarok programozó lenni. Leérettségiztem majd csináltam egy szoftverfejlesztő OKJ-t hátha megtetszik mégis. Nem mondanám magam se jó, se rossz programozónak, olyan átlagosnak. Anyám abban a hitben él, hogy én nekem minden álmom, hogy programozó legyek. Most elkezdődött az egyetem is ahová járok és programozást tanulok de szörnyen nem tetszik, anyám ezt nem tudja és ő azt akarja, hogy menjek egyetemre. Szívem szerint és sokkal szivesebben elmennék dolgozni valahova, melette meg csinálnám a hobbym ami tényleg érdekel és lehetne belőle jövő.

2021. szept. 6. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hova mennél akkor dolgozni? Mi a hobbid? Mert ha el tudsz menni programozónak akkor egy elég stabil megélhetésed lenne. Természetesen neked kell meghoznod a döntést, de az is igaz hogyha van egy végzettséged amivel el tudsz helyezkedni, azt nem érdemes veszni hagyni. Akár csak pár évre amíg összeszedsz valamennyi pénzt.
2021. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy OKJ után én még abban is szkeptikus vagyok, hogy a gyengébb programozók közé lehetne-e sorolni. Átlagosnak semmiképp se mondanám, ahogy sokszor még egyetemről sem jönnek ki átlagos programozók.


Ha azt hiszed, hogy el tudsz helyezkedni, akkor szerintem próbálj ki gyakornokként félévet dolgozni egyetem mellett. És akkor meglátod, hogy mennyire megy a dolog és hogy mennyire kell az egyetem ténylegesen.


Én alapvetően az egyetemen egy biztosítékként mindenképp javaslom, mert igaz, most azért viszonylag könnyű elhelyezkedni, de egy idő után ez nem lesz igaz, akkor pedig hátrányban leszel, mivel csak OKJ-d van.

2021. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd ott a sulit, dolgozz nulla végzettséggel nem programozóként és csináld a hobbid. Ha 10 év alatt se jutsz egyről a kettőre, még mindig lehetsz zöldrókás karrierváltó, aki rájött, hogy a kenyér pénzbe kerül!
2021. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A problémám gyökere ott van, hogy én nem szeretek programozni és emiatt tanulni se akarom.
2021. szept. 6. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
A problémád gyökere, hogy nem voltál még éhes, és ezért nem teszel meg akármit azért, hogy biztosítsd a jövőd, mert anyád eltart. Csak hogy ez is legyen kimondva.
2021. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

De dolgozni akarsz? Vagy én értettem félre?

2021. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak: Nem gondolom úgy, hogy büdös a tanulás és a munka számomra, de a programozás maga annyira nem érdekel, hogy ebben helyezkedjek is el.


6. válaszolónak: Igen, azt szívesebben csinálnám.

2021. szept. 7. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy segítsünk neked ha még kérésre sem írod le a lényeges dolgokat? Mit akarnál dolgozni és mi a hobbid?
2021. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
De, szerintem neked büdös a tanulás. Mit és mennyit dolgoztál már életedben? Őszintén érdekel, hogy ki az, aki szerint 2021-ben nincs értelme megcsinálni egy IT diplomát, helyette elmegy hobbiból élni, csak programozni ne kelljen? Ember! Az elmúlt 2 évben az tudott enni adni a gyerekeinek, aki tudott otthonról, gépről dolgozni, mert otthon kellett maradni! Tisztában vagy vele, hogy mit dobsz el? Mert szerintem nem csak felelőtlen vagy, de sík hülye is!
2021. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!