Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kezdtek el komolyan...

Mikor kezdtek el komolyan olvasni, tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most kezdődött az oktatás, de nem tudom, hogyan osszam be az időm és erőm

2021. szept. 13. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdtem, első héten. Levelezőre járok, család és munka mellett, én azonnal neki szoktam állni, mert nem akkor van időm, amikor akarom, hanem, amikor szerencsém van :) A beosztás híve vagyok, nem a kapkodásé.
2021. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindent elolvasol? Az sok ezer oldal, és lehet, hogy a fele nem is kell.
2021. szept. 13. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakja válogatja. Volt olyan sulim évekkel ezelőtt, ahol csak a lényeg kellett, volt, ahol minden, mostanra megtanultam szűrni. De igen, van olyan tárgy vagy irány, amiből mindent elolvasok, és nem azért, mert kérik, hanem mert érdekel és fejlődni akarok, tanulni. Nem a jegyekért és a papírért csinálom, hanem a tudásért. Ez is különbség lehet. Ha csak vizsgára gyúrsz és a kettesre, akkor nem kell félév közben tanulni, a legtöbb suli puskával megoldható az utolsó pár hétben.
2021. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Olvasni?? Másodikos vagyok nappalin, de még sosem kellett komolyabb mennyiséget olvasnom. Persze utánanézni dolgoknak, tanár jegyzetét átnyálazni igen, de nem csak úgy olvasni. Jegyzetelek órán, értem, meg tudom magamtól csinálni. Ha olvasok is, azt a saját szórakozásomra vagy mert érdekel olvasok, nem az egyetemre.

Komolyan tanulni...hát nem tudom. Én valahogy az első vizsgaidőszakban kezdhettem komolyabban, bár az még nem volt igazán komoly, csak átnézték, ismételtem. Második vizsgaidőszakban már komolyan tanultam, mert már többségben volt az új infó az ismétléssel szemben.

Most majd jövő héten kezdem terv szerint, mikor elkezdődnek a komoly számonkérések. Aztán a valóságban lehet, hogy ez az első nagy zh hétre tolódik, mert a munkahelyemen is most vannak határidők.

Egyébként reál szakos vagyok. És teljes mértékben a tömbösített tanulás híve. Annyira, hogy az előző félévben kb semmit nem tanultam, csak a vizsgaidőszakban, de akkor legalább napi 8-10 órát töményen egy héten keresztül egy komolyabb tárgyra. Összességében kijött kb a kreditmennyiség által jelzett tanulás. Nálam ez mindent vagy semmit. Ha leülök tanulni úgy belemerülök, hogy napokig nem is akarok mást csinálni.

Az kreditindexem köszöni szépen, bőven 4-es felett van.

2021. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt olvasom el a szakirodalomból, amit a tanár kifejezetten kér. Óráról órára szoktam haladni, egy-egy fejezetet, amit épp veszünk. Így könnyebb haladni a jegyzeteléssel, hogy rögtön kiegészítem az órán hallottakat.
2021. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a kreditindex semmit sem mond el arról, hogy mennyit is tudsz valójában. Ha 5-6 hónap alatt 3-4 hetet tanulsz, akkor gyanítom, hogy 2 év múlva a semmihez tendál a teljes egyetemi tudásod. Ez meg fog látszani az elhelyezkedéskor.
2021. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

#6-os. Köszönöm, hogy aggódsz értem, igyekszem is gyakrabban beiktatni tanulós tömböket, és az előző félév a legdurvább példa volt, egy szélsőséges eset, amikor az online oktatáshoz rosszul alkalmazkodtam.

Megnyugtatalak, van munkám, ami szorosan kapcsolódik a szakomhoz. Nagyon elégedettek velem. Ők kerestek engem. Szakmában elismert emberrel dolgozom együtt.

Szeretek egyszerre nagyobb adagot tanulni, mert úgy, lassabban jobban összeáll, plusz 5 percre nehezen ülök le, akkor legyen legalább pár órányi.

Persze minden órára bejárok, sőt, ahol több gyakorlat van, bejárok többre. Nem azért, mert szükséges a felzárkóztatás, mert eredetileg a kiemelt csoportban vagyok, hanem mert érdekel és jól akarom tudni, plusz mindegyik gyakorlatvezető nagyon jó. Járok versenyfeladatokkal foglalkozó körbe és saját akaratomból még csak fel sem veszem, mert nem kell a kredit. Nevezek bizonyos versenyekre is. Demonstrátornak és gyakorlatvezetőnek is megkért már több tanár is. A beadandókkal és házikkal is igényes vagyok. Követem az órát, bejárok, figyelek, mindent értek, részt veszek bennük, sőt szívesen beszélgetek szabadidőmben az anyagról bárkinek. Sőt, úgy kell leállítani. De az, hogy odaüljek otthon tanulni, nekem nem megy 5 percre. Ha leülök, ottragadok több órára. Kivéve ugye a házik, nyilván ha van ha pár perces megcsinálom, de utána megnézem, és minden tárgyból keresek valamit, mert belelendülök. És így nem marad következő napra pl. Meg a lyukas időmben tanulok. Pl vonaton, két óra között stb. De az a "leülök tanulni" kategória nálam az, hogy leülök egy asztalhoz, nem szólok senkihez és azzal foglalkozom, amit az órán tanultunk. A szabadidőmben kíváncsiságból olvasott cikkek nem ide tartoznak és a munka sem, pedig azzal rengeteget tanulok.

Mint mondtam nem magolós szakon vagyok, más szakomhoz képest kevesebb időbefektetéssel jár, már amennyire én ebbe belelátok.

2021. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!