Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemisták miért akarnak...

Az egyetemisták miért akarnak online oktatást?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy újabban az egyetemekről kérdezik meg rendszeresen, hogy lesz-e online oktatás valamikor. Amit a következő okoknál fogva nem értek:

- Egyetemre alapvetően önként tanulni jár az ember, tehát elvileg nem az kellene, hogy legyen az ok, hogy csalni lehessen a ZH-n

- Többen írják, hogy fárasztó nekik órákat utazni be az egyetemre, meg haza naponta. Az ilyenek miért nem igényelnek kollégiumot, vagy vesznek ki albérletet abban a városban, ahol az egyetem van

- Aki lógni akar, jelenlétin is ugyanúgy megteheti, hogy szimplán csak nem megy be az órákra, legfeljebb kibukik.


A középiskola még csak-csak egy "diktatórikus kényszer", de az egyetemen ez nem áll fenn, pont a fentiek miatt.

Valaki meg tudja mondani, hogy egyetemen mi szól az online oktatás mellett, hogy ilyen sokan azt akarnak?



2021. szept. 20. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Az online oktatást csak bölcsész vagy társadalom tudományi szakokon vagy jogon tartom értelmesnek. Műszakin, orvosin és ahol labor és egyéb gyakorlatok vannak ott inkább károsnak tartom.
2021. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
#1: Nálunk gazdaság informatikusoknál remekül működött a távoktatás, sokkal jobb volt, mint a jelenléti.
2021. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Élőben még sosem találkoztam olyannal, aki tényleg online oktatást szeretne. Pedig most egész sok egyetemistával találkozom. Egyetemvárosban vagyok kollégista.


Egyébként a mi szakunkon is van értelme az online-nak, csak éppen mindenki rühelli. Sok szempontból borzalmas, de mivel egy véleményen vagyunk, ezt ide nem fejtem ki.

2021. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Tanulni járok egyetemre, nem tömérdek ZH-t írni, általában olyan dolgokból, amit nem, vagy csak minimálisan tanultunk. Sajnos erre az egyetem még nem jött rá, ott a ZH fontosabb, mint az oktatás. Online is ugyanúgy szétkrják az ember agyát a ZH-k (mérnökinfó), de legalább egy szinttel még mindig lazábbak.


Nincs pénzem albérletre vagy koleszra, és nincs időm. Online oktatással napi 3 órát takarítok meg csak az utazáson, és emellett heti legalább 10-et még lyukas órákon. És rengeteg pénzt is. A megtakarított energiáról (mind fizikai, mind mentális) ne is beszéljünk.


Nem akarok lógni. Sőt, olyan órákra is be akarok járni, amin fizikailag nem tudnék ütközések mellett részt venni. Ez online órákon egyáltalán nem probléma, megnézem az előadás videókat és kész. Sőt, saját tempómban tudok haladni, nem az van, hogy nem világos valami hirtelen, aztán az egész órából nem értek szart sem. Simán megállítom, visszatekerem, vagy utána nézek és nézem tovább.


Eddig rengeteg pozitívumot hozott számomra az online oktatás, és szó szerint semmi negatívat.

2021. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Lusták.
2021. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Én azért akarok, mert teljesen nonszensz, amiért be kell járnom. Semmilyen különleges egyetemi felszerelést nem igényel, rohanok munkából, hogy beérjek órára, sunyiban kell felvennem az órákat, hogy vissza tudjam tekerni, ha valami nem világos (bár kép így sincs hozzá...). Online nagyon jó volt, hogy nem esett ki az utazással idő, vissza lehetett nézni minden anyagot és lényegesen jobban ki tudtam használni az időm, akkor tanultam, amikor nekem volt alkalmas és nem pedig akkor, amikor épp ráerőltettek órán arra, hogy figyeljek, különben nem fogom érteni. Felvehettem egy csomó tárgyat más szakról óraütközéssel is, mert nem okozott gondot a hiányzásom az órák jelentős részén (a többire meg csak be kellett hívni). Nem mindenki szarta el az online oktatást, én például arról a szakról teljesítettem egy csomó tárgyat szabválként, amire mesterre akarok menni később.



- Egyetemre alapvetően önként tanulni jár az ember, tehát elvileg nem az kellene, hogy legyen az ok, hogy csalni lehessen a ZH-n

Önként tanulni és ÖNÁLLÓAN tanulni szeretnék. Nem tudtam csalni egyik zhmon sem szinte, mivel nálunk kb minden szóban ment/képernyőmegosztással/védéssel/feleannyi idővel. Sokkal bitangabb feladatokat kaptunk, mint jelenlétiben (jelenlétis feladatsorokon gyakoroltam és csak pislogtam, mikor megláttam az online zht először), én nehezebbnek éreztem sok esetben, szóval így is vállalom.


- Többen írják, hogy fárasztó nekik órákat utazni be az egyetemre, meg haza naponta. Az ilyenek miért nem igényelnek kollégiumot, vagy vesznek ki albérletet abban a városban, ahol az egyetem van

Egy városban élek az egyetememmel. Így is fárasztó. Örültem, hogy végre volt lehetőségem idehaza is online tanulni és nagyon sajnálom, hogy járvány nélkül nincs más választásom (egyik munkarend sem felel meg, mielőtt valaki elkezdene észt osztani) Külföldön van erre bevett gyakorlat a hazaiaknál kicsit elsmertebb egyetemeken is, itthon miért nem lehet?


- Aki lógni akar, jelenlétin is ugyanúgy megteheti, hogy szimplán csak nem megy be az órákra, legfeljebb kibukik.

Nem akarunk lógni. Ez nem középiskola, hogy bárkit kötelezzenek rá, aki ott sem akar lenni, ez egy egyetem, ahol én ráadásul kemény összegeket fizetek azért, hogy diplomám legyen és ennek érdekében vizsgákat tehessek (nem az oktatásért, mert az ennyi pénzt nem ér a szememben, csak támpontot ad ahhoz, amit otthon tanulok meg és gyakorlok be igazán - tisztelet annak a kevés oktatónak, akinek elismerem a fáradságos munkáját). Örülnék, ha erre megadnák a lehetőséget úgy, hogy nem kell bejárnom. Örülnék, ha én dönthetném el, hogy hogyan készüljek fel a tárgyakra és megkapnék minden szükséges anyagot anélkül is, hogy be kelljen járnom. Örülnék, hogy ha már pénzt adok ki valamire, én dönthessek arról, hogy kötelező-e valamin részt vennem vagy sem és csak a számonkérést szabnák meg feltételként, nem az időmmel szórakoznának önkényesen.


Felőlem mehet a vizsga meg a zh jelenlétiben, de tanulni nem akarok bejárni. Felnőtt ember vagyok, dolgoznom is kell mellette, magamtól is meg tudom ítélni, hogy hol és hogyan tudom elsajátítani az információt ahhoz, hogy átmenjek a vizsgán. Önálló vagyok, nem egy csitri, akinek a kezét kell fogni.



A munkával is úgy voltam, hogy soha nem akarok főállásban heti 5 napot irodában tölteni. Szerencsére a legtöbb állásajánlat, amit kaptam más cégektől teljesen remote volt (csak még nem tudom elvállalni, mert nem érek rá főállásban az egyetem mellett). Miért hagynám el az otthonom, a kényelmes munkakörnyezetem, ha ugyanazt a munkát ugyanolyan színvonalon tudom teljesíteni itthon is? Ezt a cégek már kezdik belátni, egyetemi képzésekből meg még mindig nincs sok választása az embernek. Még ott sem, ahol teljesen nonszensz bejárni.

2021. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Nekem elég demagógnak tűnik amúgy, hogy egyesek úgy osztják itt az észt a jelenléti oktatásról, mintha mindenki 18-20 évesen tanulna épp államilag támogatott képzésen és a szülei eltartanák. Ennek a rétegnek meg tudom érteni, hogy fétise a bejárás, de a többségünk nem ilyen.
2021. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is jobb volt, mert a videókat meg lehet állítani, nagyon szép és világos jegyzeteket írtam, ilyen élőben sose ment. Akkor néztem meg, amikor akartam, egyszerre többet is, ha elmaradtam zh előtt, mert korábban nem volt időm vagy nem voltam jól. Az óraütközés semmilyen akadályt nem jelentett. Mentálisan beteg vagyok egyébként is és a stressz rossz hatással van rám, kevesebbet is stresszeltem otthon. Meg úgy mellesleg kiégtem teljesen ettől a szaktól, nem élvezem már régóta, de hamarosan megszerzem a diplomát, a továbbiakban szükségem lesz erre a papírra és nem is akarom már feladni, csak túlélni próbálok. Barátaim sincsenek az egyetemen, úgyhogy a társaság nem hiányzott amúgy se.

N

2021. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én hibridet "szeretnék". Azaz a VALÓDI gyakorlatokra bejárnék, de az elmélet legyen online. (Mert az NEM gyakorlat, hogy beülsz köpenyben egy "gyakorló" megnevezésű helyiségbe, felolvassák a neved, hogy ott vagy-e, aztán kis csoportokban diavetítést nézel:()


Ma 11 órám lett volna. Nem mentem be. (De lehet, hogy megsz*vom, mert rengeteg a katalógus) Múlt héten az utolsó 4 órán csak már csak ültem és néztem ki a fejemből (pedig fontos órák vannak délután). Eltelt a nap, hulla fáradt voltam, aztán a diasorokat hétvégén próbáltam átnézegetni, hogy miről is volt szó a héten.

Ehhez képest ma átnéztem eddig 6 mai óra diasorát, meghallgattam tavalyi felvételről hozzá azokat az előadásokat, amikhez hozzá tudtam jutni. Volt, ahol megállítottam, mert nem fogtam fel elsőre, volt, ahol belegyorsítottam, és meg is álltam közben, amikor úgy éreztem, már nem bírok odafigyelni. Rögtön a gépbe jegyzeteltem, a diasorokat kiegészítve a hallottakkal. - Most nincs felvétel, a diákat sokszor nem adják ki előre, de ha ki is adják, nem akarok annyit feleslegesen nyomtatni (meg úgysem lenne időm pluszban itthon begépelgetni a hozzáírottakat). Ha lenne felvétel, de be is kellene járni, annyi időm megint nem lenne, hogy be is járjak és itthon újra lejátszam őket. Hát ezért (is) jobb az online oktatás... Ja, és még ebédelni is volt időm. Rendesen. Kényelmesen. Asztalnál. Meleg ételt. (Az egyetemen most nincs menza, se mikro, se vízforraló se semmi.)


Azon kívül van olyan klassz szabvál, amire azért nem jutottam be, mert kis teremben tartják és máshol nem tudnak helyet biztosítani. - Újabb érv az online mellett.


Amúgy 3 órát utazom naponta, de a koli is 30 percre van az egyetemtől, ott nem lenne privát szférám, nem lennék otthon, nem tudnák rendesen enni, rendesen tanulni, rendesen pihenni stb. és az állataim sem lennének többé az "enyémek", mert csak hétvégén látnának.


És nincs kifogásom a jelenléti számonkérés ellen, sőt, nekem plusz stresszfaktor, mert többször is ler*hadt a rendszer, amíg online voltak a számonkérések (de azok többnyire most is online lesznek, gondolom, a tanárok rájöttek, hogy nem akarnak zh-t javítani)

2021. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

"- Egyetemre alapvetően önként tanulni jár az ember"

Hááát én ezzel nem értek egyet


"- Többen írják, hogy fárasztó nekik órákat utazni be az egyetemre, meg haza naponta. Az ilyenek miért nem igényelnek kollégiumot, vagy vesznek ki albérletet abban a városban, ahol az egyetem van"

Levelező

2021. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!