Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogy megy a...

Egyetemisták! Hogy megy a tanulás így online oktatásba?

Figyelt kérdés
Nekem az eddigi félévek során nem igazán volt gondom a tanulással, de most már hetek óta teljesen ki vagyok égve, aludni nem tudok rendesen stb. Annyi beadandóm meg tanulni valóm van vissza, hogy szerintem először fogok elbukni tárgyat, sőt, rögtön többet is... Nálatok mi a helyzet? Vagy csak én borultam meg ennyire ettől az online oktatástól?
2021. máj. 7. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Elég nehéz de csak olyan szempontból h nincs szabadság. Egyébként sokkal könnyebb nemkell hülye emberek társaságában legyek, rohangálni egyetemre és vissza, a vizsgák is könnyebbek.
2021. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
nem tudom, több idő van tanulni, de a zh írás nagyon kiteszi a mentális egészségemet így online, jobban szeretem papíralapon.
2021. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb
2021. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Én azt tapasztaltam, hogy objektíven nézve semmivel nem nehezebb, csak jóval könnyebb "majdmegcsinálomjövőhéten" felkiáltással halogatni mindent, ellógni az órákat stb., ami később majd visszaüt.
2021. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es: Ezt én is észrevettem magamon, bár hiába ülök ott az órán, jó ha 10 percig tudok figyelni. Amikor be kellett járni, akkor azért legalább az előadások háromnegyedén képben voltam. Egyébként objektíven nézve nálunk csak annyival nehezebb, hogy embertelen mennyiségű beadandót kaptunk idén, a vizsgák talán picit könnyebbek lesznek.
2021. máj. 7. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Plusz annyi, hogy most nálunk sokkal jobban a legutolsó hétre tettek mindent, nincsennek elosztva a zhk, leadási határidők stb.
2021. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nehezebben megy.

Az idei félévem annyira még nem is volt húzos, de a tavalyi kikészített rendesen.

Ugyanúgy megtartották az óráimat, mindig adtak fel ott plusz feladatokat, aki meg nem tartott órákat, az beadandókat kért. Aztán ha 8tól 7ig vagy negyed6ig voltak online óráim 10-30perces szünetekkel, nem igazán volt életkedvem sem időm a feladatokkal, beadandókkal foglalkozni. A derekam már a második óra után beállt:D

Vizsga közben elment a netem, volt hogy kezdete megadni magát a touchpadem szintén vizsga közben összepárosítós feladatnál:D

2021. máj. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebben.
2021. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tavaly nálunk is még beadandók voltak online órák helyett. Minden héten vasárnap volt a határidő kb. 7 tárgyból. Bár a fele csak ilyen elearninges quiz volt, de ténylegesen voltak olyan tantárgyak, amikre rendes beadandót kellett készíteni.


Az idei év mókásabb olyan szempontból, hogy rendesen órarend szerint vannak órák zoomon vagy más felületen. Vannak webkamerás órák is. Nálunk így rendesen volt zh hét is, aminek végül kiderült, nem volt értelme, mert online dolgozatra nem adnak jegymegajánlót. Mondjuk az is igaz, hogy mindenki ctrl-f-fezni próbált mindent. Nem tudom, melyik a jobb. Szívesebben lennék közösségben, valahogy jobb a feelingje az óráknak. Nálunk annyi szerencse volt, hogy még szemeszter elején beszúrtak pár jelenléti gyakorlatot. Aztán ennek is abba kellett maradnia, viszont a jegymegajánlókat engedélyezték, amikre be kell mennünk.

Az egészet úgy érzem, mintha nem nappali tagozaton tanulnék, hanem levelezőn, ahol csak vizsgaidőszakban kell bemenni egyetemre.

2021. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem kissé vegyesen megy. Vannak olyan tárgyaim, amik "elegek" online, viszont a mikroökonómia miatt szívok elég rendesen. Ezt valami borzasztó így tanulni, és sajnos nem is megy, ami még inkább rontja a kedvem. A minta-vizsga is elég szívatósra sikeredett, olyan példákkal, amiket nem is vettünk még.. és amiatt is pluszban parázok, hogy ráépülős tárgyról van szó..

Minden órámat megtartják, így elég sokat ülök a gép előtt és vannak napok, amikor nagyon hamar elterelődik a figyelmem, ami jelenlétinél alig fordult elő. Szomszédaim sem épp a csendességükről híresek, vagy épp arról, hogy tekintettel vannak másokra..

Nekem sem volt a tanulással gondom sohasem, és most én is kiégéssel, demotiváltsággal küzdök, alvási gondokkal megspékelve.

2021. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!