Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » STOP LMBTQ? Iskolákban...

STOP LMBTQ? Iskolákban létezik még szexuális felvilágóstás? Ne vegyék el a szülők kezeiből e jogot az aktivisták és a fidesz

Figyelt kérdés

#stop #Felvilágosítád #Oszifő
2021. szept. 22. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt. Valami kínos blablabla általános iskola végén volt, különszedve a fiúkat, lányokat. A mesnturációról meg a gumi felhelyezésről.
2021. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Az LMBTQ-nak mégis mi a f*sz köze van az szexuális felvilágosításhoz? Ha véletlenül tartanak is az iskolában felvilágosító órát, akkor az nem a szexuális orientáltságokról fog szólni, vagy csak érintőlegesen. Bár sokkal jobb lenne, ha tartanának.

Félreértés ne essék, de vagyok LMBTQ támogató, és sokszor engem is dühít, amit a nyugati országokban leművelnek, de a kedves kérdező most pont egy olyan dologban kötött bele, amibe nem kellene.

2021. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Engem egy tanárnőm fél éven át világosított fel. Manapság már börtönbe csukják őket ezért. :(
2021. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai felvilágosítás: használj gumit, mert terhes vagy nemibeteg lehetsz.

A használj gumit ugyan úgy igaz egy meleg kapcsolatra is.

A bioszkönyvből meg már csak ne vegyük ki azt a részt ami erre vonatkozik

2021. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én felvilágosítást általános iskolában csak a menstruációról kaptam, azt is későn :D

Gimiben 11.-ben vagy inkább 12.-ben kaptunk felvilágosítást a védekezésről (itt sem esett szó az aktusról, vagy hogy mit kivel hogyan), szintén az osztály 90%-ának későn.

Mire az iskolai oktatás ott tart, addigra szegény gyerek általában már minden fontos információt megkapott otthon vagy a társaságától.

2021. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szexuális kategóriát elnézve igen is szükség lenne szexuális felvilágosításra, mert szemmel láthatóan a legtöbb szülő nem foglalkozik a témával. Továbbá az, hogy elmagyarázzák azt, hogy vannak melegek is, egyáltalán nem propaganda. Nem "reklámozzák", hogy *legyél te is meleg*, csak említést tesznek róla (de gondolom te sem külső hatás miatt döntötted el, hogy heteró leszel, hanem csak pusztán az ellenkező nem kelt benned szexuális vágyat).
2021. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Drak qeen-ek stop az iskolákba?
2021. szept. 23. 16:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam szexuális felvilágosítást úgy 8.-ban. De addigra anyum, aki nem zárkózott el a kérdésektől, már mindent elmondott, ami fontos. Igen, nálunk nem volt tabutéma a szexualitás, vagy a szex.
2021. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Eddig hány Drag queen tartott bármilyen előadást magyar iskolában? A melegség és megismerés aktivistáit alig akarják beengedni (pedig ők sem propagandát tolnak, csak beszélgetnek a diákokkal a témában, kérdésekre válaszolnak). Persze be lehetne tiltani nálunk is a bálnavadászatot, csak hát minek, mikor Magyarországon senki nem vadászik bálnára.
2021. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
2# lehet h te nem vagy LMBTQ tag de az iskolákba nem csak heterok járnak és mivel szexuális téma alap, hogy beszélnek róla SZEXUÁLIS felvilágosításon. Amúgy nem volt nálunk semmilyen felvilágosítás
2021. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!