Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti felvilágosítanátok a...

Ti felvilágosítanátok a helyemben, hogy valójában csak ismerősök vagyunk nem barátok? Létezik, hogy valaki ennyire nem veszi észre magát vagy naivnak tartja a másikat?

Figyelt kérdés
Egyes embereknek érdekes felfogásuk van az emberi kapcsolatokról.Tegnap megállított az illető személy,akiről szó van az utcán pár szóra.Hogy már régen találkoztunk,ha lesz kedvem menjek el beszélgetni.Azt is hozzátette akármennyire elfoglalt a barátaira szakít időt(ez célzás volt,hogy nem járok hozzá).Meg követem-e a a facebookos avon oldalát-tudhatja,hogy nem mert mondtam neki azelőtt kiléptem a csoportból,mert sok értesítőt kaptam és zavart.Az a heylzet,hogy hiába a 6-7 év közelebbi ismeretség ebből az utóbbi bő 2évben nem sokat találkoztunk,mert nem volt kedvem hozzá.Számomra nem barát az aki alap dolgokat nem tud rólam,nem köszönt a születésnapomon-mondanám ilyen a stílusa,de nem így van másokat köszönt.Ha összejövetel,keresztelő volt náluk én az a "barátnő" voltam aki ebből kimaradt.Utólag se hívott meg egy kávéra.Emellett figyelmetlen volt,mindig magáról beszélt, ő volt előtérben.Tesz ő fel kérdésket,de utána átmegy a saját gondjaiba.Már nincs is kedvem neki válaszolni,beszélni vele,megosztani mi történt velem,mert ez nem őszinte érdeklődés.Neki inkább a másik figyelmére van szüksége,hogy jól kibeszélje magát és legyen aki meghallgatja.Nem muszály mindenkit meghívni ha van nálunk összejövetel,a születésnapról se kell megemlékezni,meghallgatni se kell mindig a másikat,de akkor ez nem barátság és nem kellene az olyan embertől elvárni,hogy a prioritás listáján előkelő helyet foglaljunk el, ha mi az övén valahol a legutoljára szorulunk.A barátság kölcsönösségen,figyelmességen, tiszteleten alapul.Ha elvárom az évfolyamtársamtól,hogy kölcsön adjo egy jegyzetet,elmagyarázzon egy tételt,Akkor nekem is hajlandónak kell lennem segíteni neki ha nek van arra szüksége.Ha elvárom,hogy meghallgassanak,megemlékezzenek a születésnapomról(érzékenyen érinti ha az övéről nem emlékeznek meg,jönnek utána az idézetes üzentek és mind ez figyelem felkeltés szempontjából)-akkor neki is megkellene emlékezni az enyémről.Bármikor amikor írtam neki az övére vagy ajándékkal személyesen felköszöntöttem az volt a lépés,hogy ő ezt forditva nem tette meg,de olyankor amikor hanyagoltam akkor megtette.Meguntam a kutya-macska játékot.Jobban érzem magam ha tőle távol vagyok.Vannak olyan emberek akikkel kölcsönösen tiszteljük,becsüljük egymást,több közös témánk van.

2018. aug. 14. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felvilágosítanám.


Bár lehet, hogy ők is tudják, ez csak amolyan érzelmi kihasználás, van aki hagyja, és azzal megteszik, a maguk érdekében, mert nekik ez valamiért “jó”.

Kár ezen filózni, inkább nem-et mondani nekik, akkor abbahagyják. Ne foglalkozz velük, inkább szerezz jobb barátokat.

2018. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megmondanám neki, hogy nem vagyunk olyan közeli barátok, mint amilyennek gondolja.

Egyébként meg ignorálni kell az ilyet.

2018. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Egyszer csak rájön. Ha meg dumál veled, akkor az első mondata után szakítsd félbe, hogy "bocsi, nekem mennem kell", és hagyd ott. Érteni fog a szóból. De lehetsz őszinte is. Elmondhatod ami ide leírtál, hogy miért nem vagytok barátok.
2018. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: lehet benne valami,hogy talán tudja is, csak próbálna manipulálni,mert ő ebből kapcsolatból érzelmileg táplálkozna és nem én hiányzok neki, hanem az amit nem kap meg ezáltal.Vannak jobb barátaim is,akikkal spontán mennek ezek a dolgok minden kialakul anélkül,hogy erőltetnénk.Magam se tudom már minek áldoztam időt erre az emberre,de legalább egy jó tapasztalat volt.

3-as válaszoló:lehet,hogy már rájött,mert távolságtartó vagyok vele és ezt érezheti és amikor leállít ő indítványozza,hogy akkor menjünk,meg majd találkozunk...Ha őszinte lennék legalább tudná mi a véleményem,de lehet nem érdemes neki ezt elmondani.Sokszor vannak finom ironikus megnyilvánulásai.Bár ha mindezt elmondanám neki azzal földre teríteném, megszégyeníteném,mert látok belőle olyan valamit amit ő leplezne.

2018. aug. 14. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:

PErsze, hogy létezik.


Én is jártam énekkarba, erre az egyik csaj totál rám akaszkodott.

Menjünk ide-oda, kávézzunk, stb... mondom wtf? MINEK? Az, hogy heti egyszer énekelünk még 6 másik emberrel együtt, nem jelenti azt, hogy barátok vagyunk :D


Aztán mikor megmondtam neki, akkor jujde megsértődött.

2018. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kávézás is teher tud lenni némelyik ismerőssel ha valaki arra utána mindig igényt tart.Ha viszont mértékkel történik akár kellemes is lehet időnként.Csak sok ember nem érzi a határokat.
2018. aug. 14. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, én SZERETEK kávézni a BARÁTAIMMAL, de nem énnekkaros társsal, aki azt hiszi!, hogy mekkora barinők lettünk.


Szoktam fagyizni, teázni roknokkal, barátnőimmel, de valam random emberrel nem, főleg, hogy piócának hiszi magát.

2018. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha tapadós az más tészta.Arra gondoltam,azzal amit írtam,hogy nem rossz elmenni ismerősökkel sem néha kávézni,persze ha nem leterhelő a társasága és mindketten benne vagytok.Nekem van olyan ismerősöm akivel évente 2-3 alkalommal ha összefutunk a városban megiszunk egy kávét és kicsit elbeszélgetünk.Időnként váltunk néhány üzenetet is,hogy kivel mi van.Barátok pont nem vagyunk,inkább közelebbi ismerősök.Az ilyen kapcsolatok se rosszak,ha mindkét fél ugyanúgy tekint rá.
2018. aug. 15. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!