Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a Bibliai szavait szóról...

Akik a Bibliai szavait szóról szóra veszik, mivel magyarázzák azt, hogy minden egyes mozzanata koppintás és egyébként is a kereszténységen kívül számos más, sokkal ősibb vallás is létezik? (amik mégis sokkal felvilágosodottabbak)

Figyelt kérdés

Pl. ízisz és Hórusz [link]


Pán:

[link]


Stb.



2012. júl. 18. 11:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ez így erős csúsztatás, hogy "minden egyes mozzanata koppintás". Te konkrétan kettőre tudsz hivatkozni, ok, lehet, hogy van több is, de azért a Biblia ennél lényegesen több mozzanatból áll. :)


No és igen... Jungnak volt egy elmélete a kollektív tudattalanról. Én hiszem, hogy ez létezik, és hogy valami köze van a Szent Szellemhez, azaz a bennünk lakó Isteni részhez...

És akkor meg is van a megoldás, hogy miért lehetnek jelen más-más vallásokban ugyanazok a mozzanatok, és miért lehet mindez igaz.

2012. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Most megmondtad! Megyek is kikeresztelkedni.
2012. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy ősibb? Isten megteremtette a földet. Ennél mi ősibb?
2012. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

A Föld megteremtésénél valóban nem ősibb a földi élet, de a kérdés, hogy mikor volt ez. :) A Föld elég idős már, meghordott a hátán pár civilizációt.

A kérdezőnek pedig igaza van. Nagyon sok bibliai történet már az előtte jelenlévő ősi vallásokban, mitológiában jelen van.


Itt van még egy példa, majd akinek van kedve keres többet.


[link]

2012. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Mi van? Mi köze a földi élet kezdetének a kereszténységhez? Semmi. Nem hiszem, hogy az aminosavaknak és az egysejtűeknek lett volna vallása. De a páncélos halaknak vagy rovaroknak se hinném.
2012. júl. 18. 12:01
 6/26 anonim ***** válasza:
Nos akkor is hiába nézed, mert a valláskialakulás csak egy semleges pont az időben. Nem az számít melyik írodott korábban mivel bármikor kitalálhatnak hamis isteneket. Hanem az számít mit vall és minden körülménye amit írnak. Ez például az, hogy Isten teremtette a földet azaz attól korábbi nem lehet.
2012. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Hanem az számít mit vall és minden körülménye amit írnak. Ez például az, hogy Isten teremtette a földet azaz attól korábbi nem lehet."


Majd fogalmazd át érthető nyelvre is ésszerűen.

2012. júl. 18. 13:01
 8/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%
Nos, a magyarázat egyszerű. Az állításod egy népszerű ateista HAZUGSÁG. Magam néztem utána az adott filmben állított dolgoknak. Egyetlen egyezés van: Mythráról vannak olyan mítoszok, hogy szűztől született. Ahol a filmben a zsidó Ószövetségre hivatkoznak, mint párhuzamára az Újszövetségnek, az meg nem koppintás, hiszen az Ószövetség prófétálja előre az újszövetségi eseményeket. A többi állítása ennek a filmnek pedig nem más, mint KITALÁCIÓ. Ráadásul az angol nyelv hasonló szavaira is hivatkoznak, ami oltári butaságra vall. Állítják, hogy az ősi imádat a Nap, angolul "sun", kiejtése "szán". És ezt párhuzamba állítják Jézussal, aki Isten Fia, azaz ő a Fiú, angolul Son, kiejtése pedig szintén szán. Erre is hivatkoznak többek közt, mint "bizonyítékra". Szóval az állításod egy hazugságra hivatkozik, amit valahogy az ateisták simán megesznek, minden utánajárás nélkül. Miközben engem vádolnak hiszékenységgel, aki meggyőződéses ateistából nem véletlenül lettem hívő. Ahogy múlnak az évek (35 éves vagyok), egyre kevésbé lehet akármivel is megetetni. Téged viszont könnyen megetettek egy egyszerű hazugsággal.
2012. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Erről a filmről beszélek, tömény hazudozás az egész: http://www.youtube.com/watch?v=jq5BlTxPXeI
2012. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss, de milyen bizonyítékaid vannak a "kitaláció" megcáfolására?

A nyelvekben pedig sokkal több az igazság, mint bármelyik vallás szavában. Az, hogy neked ez ostobaságnak tűnik 35 éves létedre, már szavakba önteni sem tudom.

Nem tudom, hogy az oktatási rendszer vagy valami más az oka a nép ennyire elbutulásának, de néha sírhatnékom támad.

2012. júl. 18. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!