Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak számomra furcsa az, hogy...

Csak számomra furcsa az, hogy bizonyos egyetemeken 30 éve semmit se változott se a tananyag, sem a módszerek, sem a technológia? Még olyan esetekben sem amikor már rég elavult a dolog?

Figyelt kérdés
Ezen felül, állítólag 1000 miliárdos nagyságrenddel támogatja az állam az egyetemeket, ahova én járok mégis olyan kivetítőket alkalmaznak, ami már a középiskolámban is elavult volt. Nem beszélve az előadásokról. 9 tantárgy 9 tanárából egy azaz egy képes fenttaetani a figyelmet, ugyanis ő tényleg előad, nem csak ledarál egy unalmas semmit, olyan szinten unalmas módon, hogy jobban megérné beállnom pár órára a közeli mekibe "előadások" helyett. Nem is beszélve azokról a tárgyakról, sőt inkább tárgy és oktató párosokról, akik csakis azért vannak, hogy a 100 emberből akit érdekel egy szakirány 30at csináljanak. Ez máshol is divat vagy csak mifelénk? Megérné inkább külföldön tanulni és itthagyni ezt? Nem beszélve arról, hogy az olyan fogyóeszközöket mint a kémcső, kifizettetnek veled, ha egy kísérlet során tönkremegy? Ja és az egyéb eszközök minőségéről ne is beszéljünk.

2021. szept. 30. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
3 egyetemre jártam életemben, leírtad mindhármat (volt közte bölcsész és reál irány is). Ez általános. Ez van.
2021. szept. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem meglepően pozitívak a tapasztalataim az egyetemi felszerelésekkel kapcsolatban. Tavaly kezdtem új szakot és mivel a járvány miatt nem járhattunk be, mostanában csak ámulok, hogy milyen cuccai vannak az egyetemnek. Nyilván nem mind a legmodernebb, de pl a legtöbb terem légkondicionált, mindenhol van projektor meg távvezérlésű táblák és vetítővásznak, minden szép minimalista, tiszta és rendezett.


A tananyag van, hogy ócska és elavult, de ez inkább oktatótól függ. Van, aki eléggé up to date anyagokat ad le vagy legalábbis felhívja a figyelmét a hallgatóknak az aktuális trendekre. Illetve nyilván vannak dolgok, amik nem változnak (mint a matematika), vagy szükséges megérteni az unalmas, poros alapokat is. Szóval ebben vannak eltérések, érthető és kevésbé érthető esetek is. Viszont minket több fiatal tanít, mint idős, az is sokat segít.


Korábban jártam egy másik intézményben ugyanerre a szakra fél évet, na ott tényleg engem is kiidegelt az ósdiság. Öreg tanárok, unalmasan tartott órák, diafelolvasás... Nyáron a szellőztetés nélküli tetőtéri teremben kellett rohadni, egyetlen épület volt, ami fel lett újítva és hasonló hangulatú volt, mint ahova most járok.


Neveket szándékosan nem írok, nem célom egy intézményt sem lejáratni vagy magasztalni. Mindkettő mérnöki szak.

2021. szept. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én két egyetemre jártam, szintén műszaki képzés. Az egyik helyen régi tantermek, felújítás évek óta nem volt, a vizsgálóeszközök vegyesen vannak. A másik egyetemen most végzik a felújításokat.


Az oktatás színvonala és az előadás élvezhetősége valóban főként oktatófüggő. Na ebből van kevés, az egyetemeken nagyrészt az 50+os oktatók vannak, akik már nem akarnak/tudnak váltani, az egyetemi bér egy vicc, a fiatalok menekülnek, ha tehetik, aki ott marad, annak nagyon kis %-a tud rendesen tanítani.

2021. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az egyetem nevét direkt én sem említettem.
2021. szept. 30. 08:15
 5/5 A kérdező kommentje:
A fiatalok se jobbak, talán azért, mert akinek van esze, az 6-8 év tanulás után nem marad havi 180 ezerért.
2021. szept. 30. 08:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!